TJ Sokol Libochovany, z. s. – Tělovýchovná jednota Podbradec (08.05.2022)

Zápas s Podbradcem mělo pro nás být jeden z těch lehčích, to bychom si ale nesměli prakticky dát čtyři vlastní góly (či na ně přihrát) a nemuseli tak po celé utkání dohánět gólové manko za vlastní bídu. Na hřišti se nám po většinu zápasu nedařilo. Z kraje jsme nevyužili pár šancí, znervózněli a soupeř nás trestal z každé příležitosti, kterou jsme mu nachystali jako na zlatém podnose. Nakonec jsme ale po spurtu v posledních minutách stav utkání vyrovnali a rozhodovalo se v penaltovém rozstřelu. Ten jsme díky výkonu našeho brankáře vyhráli a brali jsme 2 body. Libochovany – Tělovýchovná jednota Podbradec tak po našem mdlém výkonu a přestřelce 5:4np (2:3). Více o utkání zde.

Příští zápas odehrajeme venku v Třebouticích. Výkop je v sobotu 14. května ve 14:00.

TJ Sokol Libochovany, z. s. – FK Schoeller Křešice z.s. (08.05.2022)

V neděli 8.5.2022 Libochovanský Dorost zaválel na domácím hřišti a tým z Křešic jasně přehrál 5:0.

Kdo nebyl v neděli dopoledne na hřišti v Libochovanech, přišel o velký fotbalový zážitek našeho Dorostu! Byla to taková kanonáda gólů Ondry Gašpárka, že ani „zuřivá reportérka“ některý z nich nestihla zachytit a natočit.

Naši kluci vlítli do zápasu s nadšením, bojovností a odhodláním urvat tentokrát tři body pro sebe. A tak se i stalo. Míč jezdil od jednoho našeho hráče k druhému, naši borci hráče z Křešic jasně přehrávali a nedávali jim pražádnou šanci dostat se do útoku. Hrálo se skoro jen na polovině soupeře, naši vytvářeli velký tlak a po výborné kombinaci již v 7. minutě Vítek Novotný vstřelil první gól (po nahrávce Ondry Gašpárka). Hned za 2 minuty ze standardní situace od střídaček soupeře centroval Vítek N. a Ondra G. hlavou zaskóroval. Vedli jsme tak již 2:0. Hráči z Křešic se na naši polovinu dostávali jen sporadicky, často jen odkopávali míč přes půlku a náš brankář zasahoval proti jejich první střele až ve 25. minutě. Naopak naši ještě před koncem poločasu skóre ještě navýšili, „pro změnu“ opět Ondra G. Po našem rohu brankář soupeře nedokázal míč vyrazit a ve skrumáži se nejlépe zorientoval Ondra a zavěsil gól pod břevno. Nejen letní počasí, ale i výborné občerstvení u stánku od usměvavé Moniky a Petry o poločase a stav 3:0 dělal radost početným domácím fanouškům!

Do druhého poločasu naši nastoupili v pohodě a ve výborné náladě, dál hráli svoji hru a dá se říci, že si zápas přímo „užívali“. Hosté měli i jen pár šancí, které v pohodě likvidovala naše obrana nebo výborný brankář. Soupeř začal být nervózní, což se vyhrotilo až červenou kartou pro hráče č. 7 z Křešic, který neuposlechl rozhodčího a posouval si míč z místa pro rozehrávku (žlutá karta). Následoval jeho potlesk a slovní urážka rozhodčího, který tak neváhal a vynesl trumf-červenou kartu. Naši se nenechali touto situací rozhodit a dál se snažili pokořit branku hostů. To se opět povedlo v 74. minutě Ondrovi G. Na střídačce a mezi domácími fanoušky to vřelo radostí. Když pak do zápasu naskočili v jeden čas všechny posily ze Starších žáků Libochovan (Šíma V., Ondra F., Pepa K., Dan S. a Kuba K.), ze střídačky se ozvalo: „Kindergang“, který taky zařádil před brankou soupeře a vytvořil si několik šancí k úspěšnému zakončení. Závěrečné skóre ale nakonec upravil nejlepší střelec zápasu – Ondra G., který odhodlaně vlítl do rozehrávky brankáře Křešic a málem potrhl síť branky svojí dělovkou!

Výhra 5:0 a 3 body do tabulky. Gratulujeme… jen tak dál, ať se daří!

Příští týden v neděli 15.5.2022 odehraje Dorost Libochovan zápas od 10:00 h venku. Soupeřem bude tým z Lukavce/Velemína, který je nyní na 3. místě v tabulce. Pojeďte opět s námi urvat další body a prožít fotbalové zážitky na zeleném trávníku!

Hezký týden, Jitka F.