SK Lukavec/SK Velemín – TJ Sokol Libochovany, z. s. (15.05.2022)

V neděli dopoledne 15.5.2022 odehrál Dorost Libochovan další zápas jarní sezóny s týmem z Lukavce/Velemína.

Slunečné počasí, upravený zelený trávník v Lukavci a Libochovanští jen s jedním hráčem na střídačce. Navíc je čekal silný soupeř, který je na 3. místě v tabulce.

Domácí hned v úvodní části zápasu předváděli svoji dobrou hru, sehranost, sílu, a jasné odhodlání získat vítězství. Bohužel se jim to vcelku dařilo a již v 7. minutě lovil náš brankář míč ze své sítě. Byl to náročný zápas, víc než polovina hráčů soupeře měla 17 let a na hře to bylo znát. Naši však nechtěli dát „svoje dresy lacino“. Protihráči ale ještě do konce prvního poločasu dokázali dvakrát zaskórovat. Do kabin se tak šlo ladit taktiku za stavu 3:0.

Do 2. poločasu naši nastoupili se vztyčenými hlavami a s tím, že nic není ztraceno a zabojují. Velký zlom přišel v 67. minutě, kdy brankář soupeře po své chybě na rohu velkého vápna ztratil míč, Pepa Klempa se chopil příležitosti, vystřelil a zaskóroval. Konečně si mohli hostující fanoušci „zakřicet“. A za 12 minut se jásalo znova. Z autu Adase Hendla míč patičkou prodloužil Ondra Filinger před bránu, ten proskákal až k Pepovi Klempovi, který opět nezaváhal a rozvlnil podruhé síť za zády brankáře domácích.

Vidina možnosti uhrát remízu a získat bod do tabulky vlila sílu do nohou našich borců. V euforii a s pokřikem „do útoku“ se téměř všichni vrhli na polovinu soupeře. Našim se dařilo, drželi míč, dostali soupeře pod tlak, nervy tekly a fanoušci v očekávání gólu ani nedýchali. Bohužel naše šance zůstaly nevyužity. A navíc se soupeř z tlaku vymanil a dokázal ještě zahrozit na naší polovině. V nervy drásajícím závěru zápasu domácí pak dokázali navýšit skóre z penalty v 90. minutě na konečných 4:2.

Výborná parta hráčů z Libochovan ukázala, že umí držet při sobě, zabojovat a překvapit proti silnému soupeři. Děkujeme za fotbalové zážitky!

Další zápas Dorost Libochovan odehraje v neděli 22.5.2022 od 10 h. Na domácím hřišti přivítá hráče z Boletic/Březin.

Přijít fandit na hřiště do Libochovan můžete již ve středu 18.5.2022. Od 17 h odehrají svůj zápas Starší žáci, a to s týmem z Vchynic/Sulejovic.

Občerstvení ve stánku bude opět zajištěno!

Krásné dny a na zeleném trávníku na viděnou!

Jitka F.