TJ Sokol Libochovany, z. s. – FK Vchynice / Slavoj Sulejovice (18.05.2022)

Mimořádný středeční zápas za krásného slunečného počasí na domácí půdě sehráli naši Starší žáci včera proti týmu FK Vchynice / Slavoj Sulejovice. Čekal se silný soupeř ze čtvrtého místa tabulky a proto jsme šli do zápasu s odhodláním opět vyhrát a urvat si konečně 3 body! Začátek hry nabídl větší šance na obou stranách spíš sporadicky, hra se přelévala z jedné strany na druhou, ale žádný míč neskončil za zády ani jednoho z brankářů. Naši žáci ale nenechají nikomu nic zadarmo a díky vyvinutému tlaku na polovině hřiště a pěknému lobu před bránu soupeře mohl náš útočník Pepa Klempa vybojovat balón od posledního hráče soupeře a střelou na vzdálenější tyč vsítit první gól zápasu a tím nás dostat do vedení! Nervy tečou na obou stranách, na naší snaha vstřelit další gól a pojistit si vedení, od soupeře zase dát gól a do přestávky jít alespoň s remízou. Velkou šanci ke konci první půlce měl i soupeř kdy po samostatné akce jejich hráče projel balón mezi nohama našeho brankáře, ale díky dobrému postavení našich branek byla trefena pouze tyčka! Do půle již žádný gól nepadl. Teploty atakují hranici 30 stupňů a na hráčích obou celků je vidět začínají únava z vysokých teplot. Nic nebrání tomu vyměnit strany a druhá půle zápasu může začít. Soupeř do druhé nastoupil s větší vervou dát gól, dostával se do přečíslení a několik pěkných akcí naštěstí skončilo vedle branky. Soupeř se dostal i ke kopání několika pěkných rohových kopů, které udělali párkrát pěkný „mumraj“ před naši brankou, ale naše obrana ani brankář do toho dali co mohli, aby si ubránili vedení. To se dařilo až do 49. minuty kdy po pěkných krátkých přihrávkách soupeře nechali ze středu hřiště vystřelit jejich hráče a ten umístil míč k tyči a zápas byl vyrovnán. Tlak soupeře stoupal, ale obětavá obrana bránila seč jim síly stačily. Pár pěkných akcí ke konci zápasu z naší strany ještě bylo, ale k naší smůle se míč vždy odrazil od soupeře zpátky. Zápas se nachýlil ke konci a to pro nás znamenalo opět penalty v kterých se nám poslední dobou dařilo.
Penaltový rozstřel byl tentokrát zajímavý až do konce, kdy gól za záda brankáře vsítily všichni kromě jednoho hráče soupeře, který trefil tyčku a díky tomu máme již 10. výhru v řadě! Z těchto výher ale máme již 5. výhru na penalty! Je vidět, že se naši žáci nezaleknou ani lepšího týmu v tabulce a dokážou se poprat o každý bod, gratulujeme a děkujeme všem za předvedené výkony!