TJ Sokol Libochovany, z.s. – SK Liběšice, z.s. (7. 5. 2022)

Venku krásně, před stánkem s občerstvením nově položená dlažba s posezením a tým starších žáků namotivován k zápasu s prvním týmem tabulky, Liběšicemi.

Utkání začalo ve vysokém tempu, šance si dle očekávání spíše vypracovával tým hostí. Ale ani naši nebyli nijak pozadu a ze zabezpečené obrany podnikali výpady směrem k brance soupeře. V sedmé minutě utkání přišla po faulu hostí nenápadná standardní situace. Míč si k rozehrání postavil Ondra Filinger, zvolil přímou střelu a k radosti všech domácích tato střela skončila po hrubce brankáře hostí v jejich síti! Naši se tak ujali vedení. Liběšice si pak v další části utkání opět vytvořili tlak, ale šance většinou končily mimo branku. A když už střela mířila mezi tři tyče, vše jistil skvělý brankář Matěj Vyšata. V devatenácté minutě zápasu však předvedl skvělý průnik hráč hostí a přesně umístěnou střelou vyrovnal na 1:1. Do poločasu se již skóre neměnilo a do kabin jsme tak šli za nerozhodného stavu.

Druhá polovina utkání nabízela opět skvělou podívanou. Důležitá byla semknutá obrana, která odolávala náporu hostí. Ve 42 minutě zápasu přišel centr do skrumáže před branku soupeře a hlavička Pepy Klempy opět po minele brankáře hostí skončila gólem! Z vedení jsme se bohužel neradovali dlouho, hned z rozehrávky ve středovém kruhu přišla pohledná akce liběšických, která byla zakončena vstřelenou brankou. To běžela 43 minuta utkání. Čas ubíhal, hosté se dostávali do dalších šancí (jedna velmi povedená střela skončila na břevnu), ale naši dále důsledně bránili. Čas se blížil ke konci řádné hrací doby, naši zahrávali dva rohové kopy za sebou, ale ani tyto situace vstřelenou branku nepřinesly. Utkání tak skončilo remízou a o vítězi tak měly opět rozhodnout penalty!

Penaltové rozstřely, to není nic pro slabé povahy 🙂 Jako první jsme kopali my a nekompromisní ránou k tyči skóroval Šíma „Mišon“ Vocásek. Hráči hostí branku minul – 1:0. K další penaltě se postavil náš brankář Matěj, ale brankář hostí ho bohužel vychytal a následnou penaltu hosté proměnili – 1:1. V další sérii si postavil míč Dan Slezák, ale bohužel brankáře neprostřelil. Protihráč pak nastřelil pouze tyč, stav tedy stále 1:1. Jako další se postavil k míči Odra Filinger a ten zamířil přesně! Penalta hostí pak skončila na břevně – 2:1. Další exekutor pokutového kopu byl Pepa Klempa, ale brankáře bohužel neprostřelil. Hráč hostí svojí střelou nevyrovnal (opět břevno) a mohli jsme se tak radovat z vítězství!!!

Velice děkujeme hráčům za předvedený výkon a GRATULUJEME k výhře a zisku cenných dvou bodů!!!