Dorost: TJ Sokol Libochovany – FK Vchynice/Sulejovice (11.09.2022)

Úspěšný let Libochovanských sokolů pokračoval i v neděli 11.9.2022. Dorost doma porazil Vchynice/Sulejovice 2:1 a tak všechny 3 týmy Libochovan berou za víkend 3 body do tabulek. Gratulujeme!!!

Soupeř ze Vchynic/Sulejovic se dostavil na utkání v hojném počtu a v modrých dresech. Naši v kabinách místo rozlišováků využili kombinace původních červeno-bílých dresů a modrých trenek. Možná i tato kombinace trikolóry, ale hlavně bojovnost a chuť po vítězství, snaha prosadit se, zahrát si fotbal a uhrát výborný výsledek přinesly opět body pro naše barvy.

Podle předběžných výsledků se očekával těžký zápas. Naši ale šli do zápasu odhodlaně s cílem prosadit se a nejlépe zaskórovat jako první. Což se také podařilo. Ládik Holec přihrál na Pepu Klempu, ten míč odhlavičkoval před branku soupeře. Tam soupeř míč také odhlavičkoval, ale pouze do výšky nad sebe a opět před branku, čehož využil Ondra Gašpárek, který se rychleji zorientoval, míč si lépe zpracoval a již v 7. minutě zápasu rozvlnil síť za zády brankáře soupeře.

Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou, obě mužstva se snažila vytvářet útočníkům šance ke změně výsledku. Bohužel jedné situace využil soupeř a ve 20. minutě vyrovnal stav na 1:1., který se udržel až do konce poločasu.

Druhá půlka probíhala podobně, naši borci nic nevypouštěli a snažili se prosadit, ale soupeř začal být nervózní a bohužel si při hře vypomáhal fauly. Z počátku rozhodčí tyto situace netrestal, což bylo na úkor hry, která se tak ze strany soupeře přiostřila. V 74. minutě se ale rozhodlo. Venda Tomášek poslal pas na půlku na Ondru Gašpárka, ten srazil míč na Ládika Holce, který mu ho vrátil a Ondra jej vyvezl po lajně, kde ho atakoval soupeř. Ondra ještě stihl v pádu odehrát míč před branku, poté ho zavalil protihráč. Před brankou nezaváhal Vítek Novotný a dostal tým do vedení 2:1. Protihráči se začali chovat nesportovně, zakopávali nesmyslně míče, ačkoliv prohrávali. Naši borci se nenechali strhnout jejich fauly, které konečně rozhodčí pokutoval a dál hráli svoji hru. Skóre se již do konce poločasu nezměnilo a tak si naši borci opět připsali další body do tabulky a poskočili na průběžné 2. místo. Gratulujeme!

Příští víkend se odehrají všechny zápasy venku. Starší žáci se v sobotu 17.9.2022 od 10 h utkají s týmem z Vchynic/Sulejovic, dospělí sehrají odpoledne od 13.30 h zápas v Terezíně. A na Dorost v neděli od 10 h „čeká“ Straškov/Vodochody.

Jitka F.

Dospělí: TJ Sokol Libochovany – SK Český granát Podsedice (10.09.2022)

Pár hodin po výhře Starších žáků očekával náš tým dospělých mančaft z Podsedic a měl pokračovat ve výherní sérii. Dalo by se říct, že náš tým byl doplněn o kluky z dorostu, ale dorostenců nastoupilo hned 5 a tak nám udělali pěkný základ. Hra začala svižně a oživení bylo znát a proto hned v 18. minutě zápasu byl vstřelen první gól do sítě hostí, kdy se trefil Charvi. Hra se začala pomalu vyostřovat a bylo vidět, že rozhodčí občas neví co má pískat a proto do konce první půle rozdal 2 žluté karty. Před odchodem do šaten ještě náš tým stihl navýšit skóre a to ve 40. minutě, kdy se opět trefil Charvi. Začátkem druhé půle bylo vidět, že tlak hostí stoupal a snaha vstřelit gól byla jejich velikou motivací. Některými zákroky to spíš zavánělo, že sledujeme americký fotbal. Čas ubíhal a v 70. minutě po pěkné dalekonosné střele hostí byl výsledek snížen na 2:1. To podpořilo Podsedické hráče k ještě většímu tlaku, ale Kosťa v bráně a naše výborná obrana již žádný další gól za svá záda nepustila. Do pěkných akcí se dostali i naši dorostenci, ale žádná střela se nedostala do sítě hostí. Druhá půle ještě chvílemi vypadala jako dražební akce, protože rozhodčí si rozdal ještě dalších 5 žlutý karet. Konec zápasu již nenabídl žádné góly a tak po výkonu dorostu i dospělých zasloužená výhra 2:1.