SŽ: TJ SOKOL LIBOCHOVANY – FK SLAVOJ TŘEBENICE (10.09.2022)

V sobotu dopoledne jsme se opět na domácím hřišti sešli ke sledování utkání našich mladých borců, proti týmu FK Slavoj Třebenice.

Rozhodčí písknul do píšťalky a utkání začalo rozehrávkou hostí. Tu však zachytil Šíma „Mišon“ Vocásek a pěknou střelou k tyči překonal brankáře. Sotva tedy uběhlo pár vteřin zápasu a už jsme byli ve vedení! Takový vstup do zápasu, to je pak radost fandit! První půle byla jednoznačně v režii domácích hráčů, kteří diktovali tempo zápasu a připravovali další gólové šance pro našeho top střelce Šímu, který je nekompromisně proměňoval. A to v jedenácté, čtrnácté (to už měl zkompletován hattrick, přátelé), patnácté a šestadvacáté minutě zápasu. Hráči hostí občas vyslali směrem na naši bránu dalekonosnou střelu, ale pouze jedna z nich prošla za našeho brankáře Jardu Poláčka, který si v tomto zápase odbyl premiéru mezi třemi tyčemi. Do poločasové přestávky jsme tak odcházeli za úžasného vedení 5:1.

Druhá půle se nesla v duchu té první, míč jsme měli na kopačkách převážně my. Skóre opět navýšil ve čtyřicáté šesté minutě Šíma (double hattrick). O tři minuty později se skóre opět měnilo a tentokráte I střelec – sedmý gól vstřelil Venda Tomášek. Hned v padesáté minutě pak opět poslal míč za gólmanova záda Šíma. Poté přišla korekce ze strany hostí, kdy snížili na 8:2. Naši ale nic nevypouštěli a připravili další šance pro Tomáše Šmilauera, který v závěru zápasu dvakrát skóroval (premiérové góly v dresu Libochovan!!!) a stanovil tak konečný stav utkání na 10:2.

Ač to podle výsledku mohlo vypadat na „one man show“ Šímy, není tomu úplně tak. Všichni hráči na hřišti podali skvělý výkon a předváděli ukázkovou spolupráci. Jarda Poláček při své premiéře v brance předvedl hned několik výborných zákroků, obrana kmitala, když bylo potřeba a záloha pak ukázkově podporovala útok. Velké díky všem za předvedený výkon a výsledek. GRATULUJEME!!!