Dorost: TJ Sokol Libochovany – TJ FC Dubany (04.09.2022)

Po hořké porážce ze středy (31.08.2022) 2:6 si tým dorostu potřeboval spravit chuť a to nám přinesl nedělní zápas.
Slunečné letní počasí pokračovalo i v neděli 4.9.2022 a Dorost Libochovan na domácím hřišti poměřil síly s týmem z Duban.

Mezi domácí borce opět „naskočily posily ze Starších žáků“, aby nejen doplnily soupisku, ale i aktivně hrály během celého zápasu. Další staronovou posilou byl Kuba Prokopec, který dříve hrál za přípravku. Mezi fotbalovou mládeží Sokola se vytvořila výborná parta a pro utkání není rozhodující věk hráčů, ale jejich chuť společně si zahrát fotbal, zabojovat a urvat další body do tabulky.

Rozjezd zápasu se našim borcům vydařil, předváděli svoji standardní hru, sehranost, relativně snadno procházeli přes jednotlivé protihráče a dostávali soupeře pod tlak. A tak jsme viděli spoustu šancí, opravdu spoustu, ale chybělo úspěšné zakončení. Naši hráli v prvním poločase na zadní bránu a domácí fanoušci i z dálky od stánku netrpělivě vyhlíželi první gól. Kluci před brankou soupeře dobře kombinovali, ale stále se nedařilo míč správně umístit. Soupeř se ojediněle dostal před naši bránu, ale obrana fungovala na výbornou a dál protihráče nepouštěla. Útok domácích bohužel žádnou tutovku neproměnil, a tak se nakonec šlo do šaten o poločase za stavu 0:0.

Druhá půlka se rozjela zcela jasně v režii domácích, naši borci nic nevypouštěli, jejich nahrávky létaly z nohy na nohu, a opět byli velmi často před brankou soupeře. Byla to tedy otázka času, kdy už to tam začne padat a fanoušci si konečně „zakřičí“. Po 10 minutách hry se na přímý kop připravil kapitán Ondra Gašpárek, přestřelil zeď soupeře, brankář na míč nedoskočil a Libochovanští konečně vedli. O pár minut později přidal z penalty další gól opět Ondra a během zápasu se mu nakonec povedl hattrick. Kromě něj si „dokázal“ dát soupeř po tlaku našich dva vlastní góly a na konečný stav 6:0 upravil výsledek svým premiérovým gólem Ládik Holec. A mohlo se slavit průběžné 3. místo v tabulce.

I příští víkend budou Libochovany žít fotbalem. V sobotu dopoledne od 10 h sehrají zápas Starší žáci s týmem z Třebenic, odpoledne od 14 h budou hrát dospělí, do Libo přijede SK Český granát Podsedice. Nedělní dopoledne bude patřit Dorostu a od 10 h vyzve soupeře z Vchynic/Sulejovic. Na zelený trávník bude moci nastoupit i Pepa Kunert, který v jarní části sezóny vyfasoval v Budyni červenou kartu a bohužel dostal stopku na 5 zápasů.

Těším se na setkání před stánkem Monči a Petry, občerstvení bude opět výborné! Já budu zase „řádit“ u hřiště a plnit vaše mobily. Za pár dní na viděnou!

Zuřivá reportérka Jíťa Fíťa