Dospělí: TJ Sokol Terezín – Libochovany (17.09.2022)

Zápas se znovuobnoveným mužstvem Terezína jsme si zkomplikovali již tím, že jsme na utkání sotva dali do kupy jedenáctku hráčů. Ukázalo se, jak si bylo pošetilé myslet, že nám vysoký počet hráčů ze začátku sezóny vydrží snad napořád.. Hned po prvním kole nám dva hráči základní sestavy nečekaně sdělili přání přestoupit do jiného klubu a počet nemocných či zraněných také stále roste. Nebýt velké pomoci dorostenců a pár veteránům, neměl by tentokrát kdo nastoupit.

Zápas jsme i tak začali dobře a již po čtyřech minutách jsme se ujali vedení po akci Tomáše Škárky a zakončení Lukáše Tovary. Bohužel i první střela na naši bránu skončila gólem, projektil do horního růžku se chytat nedal. Hned v zápětí se domácí ujali vedení a stav 2:1 vydržel až do poločasu. Bohužel se nám zranil náš další klíčový hráč – Figáč – a zbytek zápasu odehrál jen s velkým sebezapřením.

V druhé půli jsme byli aktivnější a domácí měli hlavně v obraně problémy s našimi rychlonohými mladíky. V 70. minutě jsme i vstřelili branku, vyrovnával pěknou akcí a střelou dobře hrající Pepa Weber. Domácí hráči se ale bohužel sebrali z letargie a technickou hrou a pohybem nám zle zatápěli a tlačili se do vápna. Vzdorovat jsme vydrželi jen do 80. minuty, kdy jsme obdrželi branku, která rozhodla o osudu celého utkání. Ještě jsme se pokusili domácí ohrozit několika rychlými výpady, ale srovnat se nám již nepodařilo. Naopak v úplném závěru utkání se opět nechytatelnou střelou z větší vzdálenosti trefili domácí a my tak prohráli o dva góly. TJ Sokol Terezín – Libochovany tak po bojovném výkonu, který ale na technicky vyspělý tým domácích nestačil 4:2 (2:1). Detaily zápasu zde.

Příští utkání odehrajeme v sobotu 24. září doma proti Libínkům. Výkop je v 13:30.