TJ Sokol Libochovany, z. s. – FK Malšovice, spolek (24.04.2022)

V neděli 24.4.2022 nastoupil na domácím hřišti Dorost Libochovan proti týmu z Malšovic. Naši se pustili do hry s bojovností, dostali se do několika šancí, které ale nevedly k úspěšnému zakončení. Avšak ani protihráči nezůstávali se svojí výkonností, rychlými přihrávkami a nečekanými útoky, pozadu. Bohužel v 18. minutě byla odpískána penalta proti nám. Brankář vystihl stranu, směr, ale soupeř přesto svoji šanci využil. Náš dorost byl poté jak opařený, najednou se nic moc nedařilo, odkopy na nikoho, auty přímo k soupeři, přihrávky příliš dlouhé. Ani déšť, který se spustil ještě ke konci poločasu hráče příliš neoživil. Naopak ještě inkasovali další gól. V druhé půli se hra přelévala ze strany na stranu, soupeř ale hrál ostřeji, vyfasoval 4 žluté karty a náš tým alespoň jednu výhodu v podobě nařízeného pokutového kopu. Bohužel ani naše penalta nezměnila konečné skóre utkání 0:2. Konec zápasu byl navíc spojen se strkanicí po závěrečném hvizdu, a to především ze strany soupeře.

Další zápas odehraje Dorost na hřišti v Peruci, v neděli 1.5.2022 od 10 h.

Jitka Filingerová

TJ Sokol Libochovany, z. s. – TJ Sokol České Kopisty z.s. (23.04.2022)

Slunečné sobotní dopoledne čekala na naše Starší žáky odveta z podzimu proti týmu z Českých Kopist, kdy nás deklasovali 1:5. Jelikož nás opět i tentokrát trápila marodka základní sestavy museli jsme sestavu trochu poupravit a vyzkoušet některé hráče i na jiných pozicích. Do zápasu náš tým vstoupil plný elánu a bojovný duch nechyběl, kterým chtěli napravit zápas z podzimu. V úvodu zápasu po útočné akci byl náš hráč faulován ve vápně, po nařízené penaltě, kterou se nám nepovedlo proměnit, naši hráči přidali ještě na tlaku, který hned v 10. minutě znamenal míč do soupeřovy sítě z kopaček našeho Pepy Klempy a nahrávce Ondry Filingra. Ale soupeř ukazoval i svojí sílu a chuť vstřelit branku, kterou se mu skoro ve 30. minutě podařilo vstřelit. Naši ale nepolevují v žádné situaci a pro body si chtěli dojít! Další gól tudíž neměl dlouhé čekání a hned 2 minuty poté vstřelil opět Pepa Klempa další gól! Poločas již žádný další gól vidět nebyl. Do druhé půle šli naši žáci odhodláni vyhrát a seč jim síly stačily bránily naši bránku spolu s našim gólmánem co mohli. Ale po pěkné akci hostů bylo vyrovnáno a začal boj o body! Na obou stranách byli vidět pěkné akce a všichni si zaslouží za výkony pochvalu! V druhé půlce žádný další gól vidět nebyl a proto došlo na penaltový rozstřel. Ten jsme i hlavně díky našemu brankáři Matesovi vyhráli 3:0, kdy soupeři nedokázali vstřelit za záda gólmana ani jediný gól.
Další zápas odehrají Starší žáci v Sobotu 30. 4. 2022 10:00 Tělocvičná jednota Sokol Straškov-Vodochody – TJ Sokol Libochovany, z. s. na hřiště ve Straškově!