Fotbalový víkend (09.04.-10.04.2022) v Libochovanech

První zápas víkendu si pro nás nachystali naši Starší žáci, kteří se utkali s týmem Čížkovic. Ti jsou jen o krok za námi v tabulce a proto se dal očekávat vyrovnaný souboj o cenné body i skóre. A tak tomu i bylo – od začátku zápasu se šance převalovaly z jedné strany na druhou, avšak první úspěch byl na naší straně, a to opět od našeho střelce Pepy Klempy, který jako první dostal míč za soupeřova záda. V první půlce to byla ale jediná gólová šance. Do druhé půle jsme nastoupili jak vodou opaření a soupeř toho využil, když osamocený hráč soupeře projel půlku hřiště, nikým nebráněn, a zakončil přesnou střelou za záda našeho brankáře. Poté bylo vidět na obou stranách, že hráči chtějí vstřelit vítězný gól a vzít si body. Aktivita na obou stranách, ale žádný jiný gól již nepřinesla. Díky tomu došlo na penaltový rozstřel, kde naši svěřenci neváhali a proměnili všechny penalty. Náš gólman, kromě jedné, vychytal všechny střely soupeře. Díky tomu Starší žáci vyhráli 2:1 po penaltovém rozstřelu a vzali si pěkné 2 body!

Starší žáci stačili pouze vyklidit kabiny a už se tam stěhovali naši Dospělí, kteří čekali na příjezd soupeře z Medvědic. První zápas jara našich dospělých byl doplněn o některé naděje z našeho Dorostu. A bylo to znát. I když první gól zápasu byl vstřelen do naší sítě, nikdo nic nevypustil a tlak, který byl vyvíjen nepřišel vniveč a vyústil ve faul na našeho hráče ve vápně soupeře – penalta. K balónu se postavil náš kanonýr z Dorostu (Ondra Gašpárek), který si postavil balón a nekompromisní mířenou bombou propálil balón za gólmanova záda. Druhá půle nám byla nakloněna, akce střídala akci a to se ukázalo v závěru zápasu, kdy druhý gól zápasu přidal Tomáš Škárka. Medvědice již žádnou jinou akcí nedokázali odpovědět a proto naši Dospělí vyhráli 2:1.

Hřiště si nestihlo ani odpočinout po aprílovém počasí (Déšť střídalo slunce, to zase sníh nebo kroupy a opět slunce a déšť) a již v neděli fotbalový víkend zakončili naši Dorostenci, kteří si brousili zuby na první tým tabulky – Straškov-Vodochody. Chtíč a odhodlání vyhrát a vzít si od soupeře z prvního místa body byl vidět na našich hráčích od samotného začátku. Nikdo nic nevypouštěl, každá akce se dohrávala až do konce. O tvrdé souboje nebyla nouze, a některé situace byly nahraně, proto rozhodčí musel rozdávat žluté karty. První gól sice vstřelil soupeř, ale naši svěřenci dokázali na toto vzápětí odpovědět také gólem do sítě soupeře. Zbytek první půle byl spíše v naší režii a šance střídala šanci, která měla vyústit v další gól, ale štěstěna nám nepřála. Bojovný výkon byl vidět! Do druhé půle oba týmy vstoupily s vidinou výhry a s trochou štěstí se to podařilo soupeři, který vsítil gól za záda našeho brankáře. Do konce zápasu již další gól nebyl viděn, ale to nic nemění na tom, že naši Dorostenci předvedli proti vedoucímu týmu tabulky skvělý výkon a nemají se za co stydět! Konec zápasu 1:2.
Děkujeme všem za tento fotbalový víkend, který přinesl pěkné fotbalové okamžiky i výsledky. Jsme rádi a doufáme, že se všem naše výkony líbily a budeme se na Vás těšit další zápasy, které budeme moci před vámi odehrát.