Tělocvičná jednota Sokol Mšené Lázně – TJ Sokol Libochovany, z. s. (02.04.2022)

Sobotní zápas Starších žáků provázelo téměř mrazivé počasí a studený vítr. Naše mládež byla ale celá žhavá do dalšího fotbalového souboje. Zahájení a úvod hry patřil našim kopačkám. V útoku opět začal řádit Šíma s Pepou. V 5. minutě střelu Šímy ještě brankář vyrazil, ale míč získal Pepa, který prokličkoval před branku a úspěšně zakončil. Radostný pokřik vlil alespoň trochu tepla do žil našich fanoušků. Bohužel domácí ve 14. minutě „angličákem“ vyrovnali. Hra se pak přelévala zprava doleva a naopak, dokonce se na chvíli naši dostali pod tlak domácích, a tak se Šíma obětavě stáhl do obrany a spolu s Ondrou, Radimem, Petrou a výborným brankářem Matesem ubránili do konce poločasu remízu 1:1. Do kabin se tak šli všichni ohřát a hlavně také probrat další strategii hry.

Do druhého poločasu naši naskočili s odhodláním urvat vítězství (tak jako na podzim 2021) a odvézt domů další vítězné body. Již v 37. minutě připravil Šíma šanci Pepovi a ten nadvakrát úspěšně zaskóroval. Bohužel jen o minutu později se díky nešťastné teči dostal míč i za záda našeho brankáře. To však naše borce nepoložilo a zkoušeli překvapit brankáře i střelami z větší dálky. Dva rychlé góly za sebou (v 52. a 53. minutě), opět ve spolupráci Šímy a Pepy, byly odměnou pro náš tým a pro polozmrzlé fanoušky. V závěru se pak samostatnou akcí prosadil Dan a završil skóre na konečných 2:5. Děkujeme za úžasné fotbalové zážitky („zase to byly nervy“) a hráčům gratulujeme k další výhře!

Tímto zveme fanoušky na další fotbalovou sobotu. Od 10 h přivítáme na domácím hřišti tým z Čížkovic (Starší žáci), odpoledním výkopem ve 13.30 h zahájí sezónu Muži s týmem z Medvědic.

V neděli 10.4.2022 pak odehraje svůj úvodní zápas sezóny Dorost, na hřiště Libochovan dorazí tým ze Straškova.

Občerstvení na všechny akce bude opět zajištěno!

Jitka Filingerová