Libochovany – Mšené Lázně/Budyně (16.09.2023

Sobotní dopoledne v Libochovanech opět patřilo fotbalu. Sluníčko již od rána vysoušelo zelený trávník, který se blýskal od rosy. V 10 h se ozvala píšťalka rozhodčího a začal další zápas natěšených fotbalistů. V domácím týmu obula fotbalové kopačky nová hráčka Bětka Rosenkrancová a do hry se zapojil také Vojtík Kostovič, zkušený fotbalista, který již v tomto zápase byl velkou posilou pro domácí spoluhráče.

Náš tým šel do hry s jasnou taktikou – prosadit se, vstřelit dva tři góly a opět zapojit všechny spoluhráče do hry. Rychlý gól soupeře hned během prvních minut byl pro nás všechny překvapením. Neobsazený hráč zůstal sám před naší brankou a své šance využil. Poté se hra přelévala ze strany na stranu a šance měly oba týmy. Prosadit se ale dokázal opět soupeř a od 14. minuty vedl již o 2 góly. Naše parta zvedla hlavy a nedala se touto situací zaskočit. Ačkoliv se naši borci snažili prokličkovat a zaskórovat, soupeř věděl, které hráče je třeba obzvláště „hlídat“. A tak Ondru Filingera v útoku obsadili dva a někdy dokonce i tři protihráči. O 6 minut později se jich všech dokázal „zbavit“, obešel je a dostal se sám před branku, kde již s jistotou využil svoji převahu a snížil stav na 1:2. Takto skončil i první poločas.

Ve druhé půlce byla hra vyrovnaná, oba týmy se chtěli prosadit a zároveň neinkasovat. Skóre však opět nejprve změnil soupeř, když v 58. minutě přidal další gól po zemi do rohu naší branky. Jen o minutku později nádherným kopem Šíma Vocásek téměř přes celé hřiště snížil na 2:3. A tak byla naděje na vyrovnání obrovská. Náš tým se rozhodl, že svoji „kůži, resp. dresy“ nedá lacino a urputně se snažil výsledek upravit. A povedlo se, když Šíma poslal dlouhý pas na Ondru, který využil svoji rychlost, naběhl před branku, nezaváhal a bylo vyrovnáno na 3:3. To běžela 62. minuta. Do konce tohoto poločasu se již výsledek neměnil, naši chtěli urvat vítězství pro sebe, ale výsledek předurčil pokutové kopy.

Závěr se ale našemu týmu nezdařil, kluci z toho byli hodně nešťastní a penaltu vlastně proměnil jen Vojtík Kostovič. Ta byla velmi povedená!!! Po těžké „bitvě“ tak libochovanští získali jen 1 bodík, ale v tabulce se ve velké konkurenci všech týmů starších žáků drží na úžasném 4. místě.

Na viděnou v sobotu 23.9.2023 opět v Libochovanech. Od 10 h se starší žáci utkají se složeným týmem z Trávčic a Libotenic.