LIBOCHOVANY – Tělocvičná jednota Sokol Straškov-Vodochody (17.09.2023)

Tentokrát čekal Dorost Libochovan těžký soupeř – tým, se kterým jsme sice na jaře dokázali doma vyhrát 4:0, ale který se vždy držel na předních místech v tabulce, před tímto zápasem byl na 3. místě.

Naše parta se soupeře nezalekla, vědí, že každý tým je hratelný a tak to bylo na hřišti vidět. Soupeř se sice vehementně tlačil na naši polovinu hřiště, ale naši borci si s ním dokázali poradit, obětavě šli do každého souboje, občas sice zdvojovali protihráče a pak zas chyběli ve středu hřiště. Ale postupně našli cestu, jak to na hřišti zkombinovat, aby naopak cestu protihráčů zastavili. A i obrana s přehledem odrážela nebezpečně vypadající útoky soupeře. Zároveň naši nezůstávali pozadu a dokázali přejít přes jednotlivé protihráče a před brankou soupeře „zavařit“.

Hosté ale ve 13. minutě využili naší špatné přihrávky, protihráč byl najednou sám přímo před brankou s míčem u nohy, nezaváhal a dostal svůj tým do vedení. Hosté tak získali výhodu, snažili se vedení potvrdit, naštěstí jejich šance zůstaly nevyužity nebo je Maty Vyšata bravurně vychytal. I naši borci bojovali, jen chybělo to správné zakončení. A tak se hra přelévala ze strany na stranu, ale skóre se do konce prvního poločasu nezměnilo.

V rychlé akci po zahájení druhého poločasu překonal brankáře Pepa Klempa a vyrovnal na 1:1. Pro naše hráče to byla velká vzpruha, najednou měli na hřišti převahu, více sil a dařilo se dostat soupeře pod tlak. V 61. minutě našim nabídl protihráč podobnou šanci jako my jim v prvním poločase. Soupeř přihrál před vlastní brankou Vaškovi Tomáškovi, který pohotově vystřelil do prázdné brány a naši se dostali do vedení 2:1. Soupeř byl zaskočen a naši měli velkou příležitost utkání zvrátit pro sebe. Nastala však situace, ze které se jen těžko domácí hráči i fanoušci těžko vzpamatovávali. Soupeř před naší brankou přihrál rukama, míč plácl ke svému spoluhráči a ten následně vstřelil gól. Ačkoliv pomezní a domácí hráči hlásili „ruku“, rozhodčí situaci vyhodnotil z půlky hřiště s tím, že ruku neviděl a gól překvapivě uznal. Tato situace velmi výrazně ovlivnila další vývoj zápasu, neboť proti nespravedlnosti a rozhodnutí rozhodčího se jen těžko „bojuje“. Následně soupeř v plné míře využil toho, že hráči byli „rozhozeni“, že je to vlastně marný, když je pak rozhodnuto podle toho, co rozhodčí „nevidí“, místo toho, jak se skutečně hraje. Bohužel jen o 2 minuty později lovil náš gólman míč z naší branky, po špatné domluvě tam nešťastně padl vlastní gól. Soupeř byl nabuzen a naši se nechali touto další „ranou osudu“ rozhodit. Protihráči přidali ještě dva góly. V úplném závěru (v 90. minutě) dokázal ještě korigovat stav na konečných 3:5 Ondra Filinger.

Ve hře se navíc zranil Šíma Vocásek (prst na noze) a Lukáš Janda (nárt). V dalším zápase či zápasech nebudou moci nastoupit. Ve středu, na další utkání, už teď víme, že se sotva sejde celá jedenáctka.

A tak je přijďte podpořit – středa 20.9.2023 od 17.30 h. Na hřiště do Libochovan přijede další složený tým z Lukavce a Velemína.