Tělovýchovná jednota SLAVOJ ÚŠTĚK, z.s. – TJ Sokol Libochovany, z. s. (08.06.2022)

Starší žáci ve středu 8.6.2022 zase vyhráli: Úštěk-Libochovany 2:7. V tabulce tak poskočili na 5. místo!

TJ Slavoj Úštěk má sice fotbalové hřiště u lesa a u potoka, ale ve středu odpoledne ještě na polovinu hřiště stále svítilo sluníčko, bylo teplo a hlavně i nepříjemné dusno.

Utkání začalo v 17 h. Domácí fotbalisté se naší party nezalekli, ačkoliv jsou na posledním místě v tabulce a body sbírají jen ojediněle. Libochovanští hráli svou standardní hru, vpředu tradiční útočníci a vzadu připravená obrana. Ale ani domácí nezaháleli, snažili se uvolnit, dařili se jim přihrávky a tlačili se dopředu. Zápas tak byl zpočátku překvapivě téměř vyrovnaný a hrálo se na obou polovinách hřiště. Domácí hráče navíc tlačili dopředu ještě jejich trenéři, neustále jim radili kam, kdy a komu přihrát. Naši borci se i v nepříjemném dusnu dostávali do šancí, které buď likvidoval brankář nebo střely bohužel mířili těsně vedle. Konečně v 10. minutě hry Pepa Klempa rozvlnil síť u branky domácích – Ondra Filinger poslal dlouhý pas od naší brány až na půlku, míč proskákal až k Pepovi, který zrychlil, poslal míč po zemi a brankář na něj nedosáhl. Hosté se zaradovali a těšili se, že se to teď už rozjede v náš prospěch. Avšak o 6 minut později nás všechny překvapil gól v naší brance. Všechno tedy začalo znova. Snaha přidat další gól byla na obou stranách hřiště. Velkou radost nám všem, a hlavně sám sobě, udělal ve 23. minutě Venda Tomášek, který po přihrávce před bránu, kde zůstal sám, nezaváhal a vstřelil svůj první gól za Libochovany. Gratulujeme!

Naši radost nám trochu pokazil opět míč v naší bráně a to hned za další 2 minuty. Na všech hráčích již byla znát únava z vedra a dusna. Poločas tedy končí 2:2.

Náš tým, to jsou bojovníci, kteří se prostě nedají, a i tento zápas přijeli vyhrát. A tak nám zase ukázali, že spolupráce všech v týmu, jejich bojovnost, radost z fotbalu, odhodlání a touha po vítězství je mocná. Naši postupně přidávali další góly a soupeř naši bránu již nepokořil. Musíme tak pochválit všechny hráče, protože konečné vítězství na hřišti soupeře 2:7 není zásluhou jen těch střelců gólů, ale velký podíl mají i spoluhráči, kteří jim ty šance připravili a nebo ubránili naopak šance protihráčů.

Poslední zápas této sezóny sehrají Starší žáci na domácím hřišti proti týmu TJ Sokol Pokratice-Litoměřice v sobotu 11.6.2022 od 10 h, který se usadil na 2. místě v tabulce. Naši mladí nám již několikrát předvedli, že se umí prosadit i proti tabulkově lepším soupeřům. Budeme tedy věřit, že i v posledním zápase se poperou o dobrý výsledek, předvedou svůj um, ale i obratnost, vytrvalost a bojovnost. Budeme jim přát, aby jim třeba nechybělo ani to fotbalové štěstíčko v útoku či v obraně.

Přijďte je tedy podpořit, sraz je v 10 h 11.6.2022 u stánku na hřišti v Libo, protože tam je přeci Libo!