TJ Viktorie Budyně nad Ohří / Mšené Lázně – TJ Sokol Libochovany, z. s. (05.06.2022)

Dorost Libochovan v neděli 5.6.2022 na hřišti v Budyni neudržel v závěru zápasu jednobrankový náskok proti TJ Viktorie Budyně nad Ohří a nakonec prohrál po penaltách 4:3. I tak si nadále drží 6. pozici v tabulce!

V neděli dopoledne 5.6.2022 bylo teplé slunečné počasí a nic nenasvědčovalo tomu, že by Dorost Libochovan nebyl proti týmu, který je na 10. místě v tabulce, úspěšný. Předpokládali jsme hladký průběh zápasu a těšili se na několik vydařených gólů. Ačkoliv naši borci hráli svoji standardní hru a tlačili soupeře, protihráči se přeci jen také dostávali před branku a párkrát zahrozili. Naši sice kombinovali a hlavně měli šance, ale dobře postavená branka pomáhala domácím. Některé naše přihrávky před bránu soupeře byly moc dlouhé nebo je protihráči zblokovali. Ostatní střely golman úspěšně vychytal či vyrazil. Soupeř byl zkrátka v pravý čas na správném místě. Po jednom našem útoku se míč odrazil k protihráči, který přihrál až na půlku a další pak poslal dlouhý pas kapitánovi domácích. I když náš brankář dobře vyběhl, protihráč střelou po zemi rozvlnil síť naší brány. A tak k našemu překvapení domácí vedli. Přes snahu našich se jim již do konce poločasu nepovedlo jednobrankovou ztrátu srovnat.

Zajímavější byl 2. poločas, který vléval naději na lepší výsledek. K radosti fanoušků hostů se totiž povedlo Ondrovi Gašpárkovi hned zkraje dalšího poločasu překonat brankáře domácích a skóre bylo srovnáno (ve 48. minutě). Bohužel během další hry docházelo ze strany rozhodčího k rozdílnému posuzování jednotlivých zákroků. Co na jedné straně rozhodčí pustil, to na straně druhé odpískal, v náš neprospěch. Nejen mezi fanoušky to začalo bouřit a vřít. Další sporná situace nastala po přímém kopu domácích, kdy protihráč nastřelil naši zeď (ruku) a rozhodčí odpískal pokutový kop – a opět vedli domácí. Při další hře atmosféra zase zhoustla nejen na hřišti, ale i na tribuně. Není to poprvé, kdy na tribuně v Budyni nejsou fanoušci spokojeni s přístupem a výkonem rozhodčího, který tento zápas nezvládal. Nebyl spravedlivý ani jeho přístup ani vývoj zápasu, včetně skóre. Náš dorost se ale nevzdal, zabojoval a konečně výsledek otočil. Nejprve hlavičkou Kuba Kuchař a do vedení svůj tým poslal krásným lobem Vítek Novotný. Poté jsme již věřili, že spravedlnost existuje.

Naše iluze a vítr z plachet nám sebral opět kapitán domácích, který v 85. minutě prostě se štěstím vyrovnal. Jak jinak už tohle nazvat. Tento den nám nebylo přáno, to pomyslné fotbalové štěstíčko fungovalo jen pro domácí. A smolný nášup byl dokonán při pokutových kopech (5:3). Našim prostě v tento den nebylo přáno. Doufáme, že to bylo naposled a v dalších zápasech pak zas uvidíme lítat míč za záda brankáře soupeře a fanoušci si budou moci spokojeně „zařvat“!

Věříme, že takové situace prožijete spolu s námi již v tuto neděli 12.6.2022 na domácím trávníku, kdy náš Dorost v rámci derby přivítá Velké Žernoseky. Takže v 10 h sraz na hřišti, u stánku Moniky a Petry, neboť výborné osvěžení bude pro vás opět připraveno!