Sokol Libochovany – Fotbalový klub Slavoj Třebenice (11.06.22)

Domácí zápas, krásné počasí a zajímavý soupeř k tomu, to vše se sešlo tuto sobotu odpoledne v Libochovanech. Skoro 100 platících diváků nás hnalo proti bez diskuzí nejsilnějšímu celku tohoto ročníku naší soutěže. Přijel ambiciozní tým z Třebenic, ve kterém hraje několik mladých a bezesporu šikovných hráčů. Hráli jsme proti týmu, který nikdo v letošní sezóně zatím nedokázal pokořit.

Utkání bylo vyrovnané a až na pár vyjímek se soupeřům nedařilo prolomit naší pevnou a kupodivu i běhavou obranu. U většiny míčů jsme byli první a dokázali jsme si i kombinačně rozehrát. Několik našich dorostenců v sestavě ale hostující obraně čím dál tím víc zatápělo. Po pěkném uvolnění byl ve vápně podkosen opět skvěle hrající Míša Novák, ale tentokrát velmi slabý rozhodčí byl daleko a jasnou penaltu neodpískal. Naštěstí se třebeničtí sami vytrestali, kdy Tomáš Škárka chytře „bukařil“ v ofsajdovém oceánu hluboko za obranou soupeře a po chybné malé domů šel sám na bránu a dlouhou kličku zakončil důležitým gólem. Supeř znejistěl a do konce první půle už nic nepředvedl.

Vědeli jsme, že na nás hosté hned zkraje druhé půle vlítnou, a museli jsme to přestat. Vše začalo dobře, když se již v 50. minutě trefil znovu trefil Tomáš Škárka. Jeho střela nešla zastavit. Ale poté se děly věci. Začlo se více mluvit, ale také běhat. Po jednom nevinně vypadajícím útoku, při odkopu míče naším stoperem do autu, se skácel útočník hostí a pískala se penalta. Nešlo o žádný tvrdý zákrok a první hrál míč určitě hráč Libochovan. Soupeř snížil a brzy také po podskočení míče jedním z našich obránců (zdravím všechny!) dokonce vyrovnal. Byla to ledová sprcha. Celý zápas jsme byli v obraně kompaktní, ale opět srazila nás individuální chyba.

Remíza byla stále úspěchem a chtěli jsme se o ní poprat. Naděje na udržení stavu či snad i zvýšení vedení nám dal v 70. minutě náš bývalý hráč a fotbalový cestovatel po litoměřickém okrese Jirka Kunrt, který podkosil do sóla unikajícího Míšu Nováka, po zásluze dostal druhou žlutou, ulevil si pár pěkných slov a odešel do věčných sprch. Bohužel jsme z pár nadějných standardek na hranici velkého vápna góla nedali a tak se stalo to nejhorší. Úplně na konci zápasu jsme propadli v souboji ve středu pole a soupeřův obránce vyslal poslední zoufalou střelu levou nohou, z poměrně z velké dálky, která k naší smůle zapadla do levého růžku naší brány. Naše zklamání bylo velké, ale zahráli jsme si dobrý fotbal, bojovali jsme až do konce a myslím, že to muselo bavit každého na i vedle hřiště.

Libochovany – FK Slavoj Třebenice tak po boji, naší smůle, slaboduchosti rozhodčího a pěkném napínavém zápase 2:3 (1:0). Detaily utkání zde.

Poslední utkání sezóny 2021-22 odehrajeme příští víkend v Lovečkovicích. Utkání se hraje v sobotu 18. června od 14:00.