Libochovanští sokolíci ve středu odpoledne 1.6.2022 získali 3 body za výhru 0:3 na hřišti v Dubanech

Uprostřed týdne sehráli naši Starší žáci další zápas jarní sezóny, tentokrát s týmem TJ FC Dubany, na jejich hřišti. V dobré náladě, s odhodláním a jasnou představou urvat celé tři body pro sebe, zahájili naši za slunečného počasí hru, a to s týmem, který je nyní na 10. místě v tabulce.

V sestavě Libochovan sice chybělo pár hráčů (z důvodu nemoci) a „trenérský praporek“ místo Michala a Petra převzal Venca Tomášek, ale naši borci se opět semkli, bojovali o každý míč a snažili se vytvořit šance a úspěšně zakončovat. Naštěstí se jim již v 6. minutě povedlo využít situace před brankou soupeře, jejich zaváhání. Protihráč poslal míč k naší radosti před svoji bránu, soupeři později zareagovali, kdo z nich míč odehraje, čehož nejlépe využil Pepa Klempa a po zemi umístil míč za záda vybíhajícího brankáře. Hra se pak přelévala zprava doleva a naopak. Každá strana se snažila vytěžit ze svého držení míče, ale naše obrana pevně semkla hradbu před brankou. A velké šance našich bohužel končily těsně vedle branky soupeře. Do konce poločasu nakonec nedošlo ke změně skóre, a tak se šla do kabin vyladit taktika pro druhou půlku hry.

I v další části zápasu fungovala spolupráce celého našeho týmu, šance na skórování byly na obou stranách, i když těch našich bylo přeci jen víc. Naši si prostě chtěli vítězství udržet přidáním alespoň jednoho dalšího gólu. Což se povedlo. Po kopu z rohu před bránu soupeře nejprve střílel po zemi Ondra Filinger, míč ale neprošel až do brány, odrazil se od protihráče k Šímovi Vocáskovi, který zvolil střelu pod břevno a k radosti našich fanoušků ve 42. minutě nádherně rozvlnil síť soupeřovi branky. Následovalo několik střel našich útočníků, ale trávník a hlavně nerovnost terénu na hřišti byl pro nás tak trochu dalším soupeřem. I protihráči se snažili tlačit a prodrat se před naši bránu, zkoušeli i pár střel z dálky, ale naštěstí se jim nedařilo nebo je náš brankář bravurně vychytal. Na závěr zápasu, v předposlední minutě, po rohu neudržel brankář soupeře míč a tak ho do brány pohotově dorazil Kuba Kunert. Naši borci tak zaslouženě vyhráli 0:3 a přivezli do Libochovan další 3 body! Gratulujeme!!!

Starší žáci odehrají další zápas již opět v sobotu 4.6.2022. Výkop bude v 10 h. na hřišti ve Velemíně.

V neděli 5.6.2022 pojede Dorost sehrát svůj souboj do Budyně, začátek byl stanoven opět na 10 h.

Přidejte se k nám, pojeďte podpořit naši mládež a prožít fotbalová dopoledne ve společnosti fotbalu!