Sokol Velké Žernoseky – LIBOCHOVANY (30.09.2023)

Starší žáci Libochovan v sobotu 30.9.2023 opět vyhráli!!!

Poslední sobotní dopoledne měsíce září bylo opět slunečné a pro sportovní příznivce Libochovan a Velkých Žernosek také fotbalové. Na hřišti ve Velkých Žernosekách se v 10 h dopoledne ozvala píšťalka rozhodčího a byl zahájen vzájemný zápas Starších žáků těchto týmů.

V tomto zápase, k radosti nejen přihlížejících, exceloval Šíma Vocásek (jeho parťák Ondra Filinger byl nemocný). Šíma nenechal nic na náhodě a rozhodně šel do hry s jasnou taktikou – hned zkraje hry překvapit soupeře, nastřílet co nejvíce gólů, zároveň perfektně bránit před naší brankou spolu s Lukášem Vavákem a dlouhými výkopy posílat do dalších fotbalových šancí svoje spoluhráče.

Rozběhla se první minuta zápasu a fanoušci Libochovan si mohli radostně zakřičet  – Šíma se dostal k míči, vyrazil přes celé hřiště, střelou po zemi prostřelil brankáře a rozvlnil síť. V 6. minutě přidal další gól střelou nahoru a libochovanská parta vedla o 2 góly. Vypadalo to, že by i další vývoj hry mohl být v jejich režii. Ale i soupeř se rozehrál, protihráči se začínali dostávat do šancí a již v 11. minutě snížili na rozdíl jednoho gólu. Pro domácí hráče to byl impuls, že i oni mají šanci na změnu stavu. Začali lépe kombinovat a hlavně se jim dařili přesné vzájemné přihrávky, zejména před naší brankou. Jednu takovou sice vystihla naše hráčka, vypíchla ji protihráči a ačkoliv to tak rozhodně nezamýšlela, střela si to prostě zamířila do naší branky, k tyči. Jára Poláček se snažil míč zachytit, ale k naší smůle prolétl až do branky. Soupeř tedy ve 14. minutě naším nechtěným přičiněním srovnal skóre na 2:2, které vydrželo až do konce poločasu.

Ve druhé části zápasu bylo jasné, že kdo bude mít lepší fyzičku, bude lépe kombinovat, zbyde mu více sil a přikloní se k němu trocha štěstí, jeho tým zvítězí. Nejprve se zadařilo našim, když ve 43. minutě střílel z půlky hřiště přímý kop Šíma. Jeho střela mířila přímo na branku, brankáři míč vypadl a libochovanské barvy opět vedly. Ale ani domácí hráči nechtěli dát svoje dresy lacino a „rvali“ se o každý míč. A naši „malí“ mladí hráči šli do soubojů naplno, co jim síly a um stačily. Fanoušci je svým pokřikem vehementně hnali dopředu a několik nadějných šancí si vytvořili. Domácí ale nezůstávali pozadu, dokázali opět vyrovnat, tentokrát na 3:3. Běžela 60. minuta zápasu. A nebyl by to opět Šíma, který rozhodl – svými pověstnými kličkami obehrál několik hráčů a když už jsme nervozitou ani nedýchali, dokázal vstřelil další gól, ten vítězný (v 65. minutě). Ačkoliv závěr zápasu přinesl ještě několik šancí domácím, trefili i břevno, výsledek 3:4 naši borci udrželi. Prožili jsme další nervydrásající zápas, který přinesl další 3 body do tabulky Starších žáků Libochovan. Gratulujeme!!!

Nyní se drží na 8. místě v tabulce, ale mají odehráno jen 6 zápasů, některé týmy sehráli dokonce již 9 zápasů.

Libochovanští Starší žáci sehrají další utkání již ve čtvrtek 5.10.2023 od 17 h na hřišti v Liběšicích.