LIBOCHOVANY – FK Bechlín (07.10.2023)

V sobotu 7.10.2023 starší žáci opět vyhráli!!! Na domácím hřišti porazili FK Bechlín 4:1.

Po středečním zápase v Liběšicích (4.10.2023 odpoledne), kde Starší žáci Libochovan prohráli 3:0 (poločas 0:1), byl sobotní zápas plný krásných fotbalových šancí, radosti z gólů a společných zážitků u stánku, na tribuně a i okolo hřiště.

Příjemné slunečné počasí přivítalo na hřišti nejen domácí fotbalisty, ale i neznámého soupeře z Bechlína. Naši borci opět hráli svoji tradiční hru a již ve 4. minutě se dokázal prosadit Ondra Filinger. Od poloviny hřiště si postupně obehrál několik protihráčů a střelou po zemi překonal brankáře soupeře. Do dalších šancí se dostával také Šíma Vocásek, který se svými pověstnými kličkami motal soupeři hlavu. Ani protihráči nezůstávali pozadu a svými výpady se chtěli dostat do střeleckých pozic. Vzadu vše ale jistil Ondra nebo Šíma spolu s Lukášem Vavákem a Petrou Novákovou. Během prvního poločasu se do obrovské šance dostal také Tomík Vodrážka. Po přihrávce od Ondry před branku na jasnou „tutovku“, Tomík vystřelil, ale míč trefil tyč branky. Moc jsme všichni Tomovi přáli, aby to tam „padlo“ – tak snad příště se to povede! Ondra i Šíma zkoušeli střílet i z dálky, ale střely brankář vychytal nebo tam prostě nepadly. A tak poločas přinesl pouze jeden gól.

Ve druhém poločase byl do hry opět zapojen celý tým, i mladí „malí“ borci si nahrávali a snažili se prorvat přes soupeře k brance či nahrát a získat asistenci. Byl znát jasný tlak našich a v 49., 58. a 60. minutě přidal další góly Šíma Vocásek. Mezitím několikrát také zahrozil soupeř, ale v brance jejich střely vychytal Jarda Poláček. Další gól mohl přidat i Lukáš Vavák, který přeběhl přes celé hřiště, ale na závěr jsme opět viděli další střelu do tyče. Prostě tento den byly ty branky nějak špatně postavené.

Ale stav 4:0 „hrál do našich karet“ a tak Ondra se Šímou posílali přihrávky před branku i ostatním spoluhráčům, zejména Honzovi Wallerovi, který vyloženě smolně několikrát minul branku nebo trefil brankáře, prostě „jeho fotbalové štěstíčko“ asi poletovalo na nějakém jiném fotbalovém hřišti. Dokonce šel Honza (Johny) kopnout penaltu, ale ani při ní brankáře nepřekonal. Penaltový kop v 67. minutě kopal i soupeř, který byl úspěšnější a upravil výsledek na konečný stav 4:1. Gratulujeme!!!

Příští zápas se hraje opět ve středu odpoledne, 11.10.2023 od 16 h doma a soupeřem bude FK Viktorie Čížkovice. A tak budeme doufat, že bude další příležitost na skórování a že kluci tentokrát připraví šance pro svoje další spoluhráče, třeba Vojtu Kostoviče, Kubu Kršňáka, Tádu Najmana, Šimona Bílka, Míšu Vyšatu, Toma Vodrážku, Lukáše Hrabánka či Mikyho Čecha. Přijďte jim všem opět fandit na hřiště do Libochovan.