SK Velemín, z.s. – TJ Sokol Libochovany, z. s. (04.06.2022)

Sobotní dusné ráno po dešti naši Starší žáci měli výjezd na hřiště SK Velemín kde nás soupeř přivítal v nově zrekonstruované budově s kabinami + zázemím, které jim musíme pochválit. Nová budova vypadá moc pěkně a spolu s výhledem na Milešovku je jedna radost nastoupit na tomto hřišti. Do zápasu nastupujeme s chutí vyhrát a vzít si 3 body. Ale nečekaná marodka hráčů má na svědomí pouze jednoho hráče na střídání a v tomto dusném počasí pro děti nic příjemného. Naštěstí pár minut po začátku se dostavil ještě Honza Waller. Hra se převaluje z jedné strany na druhou, nám se nedaří protlačit míč za soupeřovu obranu, míč se pokaždé odrazí zpátky k naší obraně, nebo se soupeř dostane k naší brance, kde ale náš brankář všechno vychytává. Minuty prvního poločasu ubíhají a nám se z „jasného“ zápasu stává zápas, který vypadá, že skončí vsítěním pouze jednoho gólu buď na naší straně, nebo straně soupeře či remízou a penaltami. První půle tedy skončila bez gólu, hráči si jdou odpočinout do kabin a napětí + únava z dusného horka je vidět na obou týmech.
V kabinách se náš tým snaží všechny hráče podpořit, změnit taktiku hry a ukázat proč si držíme místo v první polovině tabulky. Chuť vsítit gól je vidět od prvního hvizdu rozhodčího, kterým započal druhý poločas.
Vyvinutý tlak od začátku druhé půle byl zpečetěn hned 3 minuty od hvizdu, kdy první gól zápasu vsítil krásným sólem podél lajny náš střelec – Šíma. To naše svěřence nabudilo k ještě většímu tlaku, který dokázal zhodnotit náš druhý střelec P. Klempa! Naše střelecké duo se nejspíš chtělo předhánět kdo vsítí v dnešním zápase víc gól a proto hned 3 minuty po gólu Pepy vsítil další Šíma. Pepa se ale nenechá jen tak porazit a za další 2 minuty přidává po pěkné střele další gól. Celý tým v druhé polovině zápasu ukázal, že když chce a dá do toho všechno bez hašteření, hádek a snaží se hrát jako tým, tak dokáže zápas otočit a ukázat fotbalovou nádheru. Tu dalším gólem ukázal opět Pepa, který si zasloužil hattrick. Chybí už jen pár minut do konce a my se začínáme radovat z obratu zápasu a výhry na hřišti soupeře. Když ale v samotném závěru je slyšet píšťalka rozhodčího a nařízen je penaltový kop. K tomu se staví Šíma a neskutečnou petelicí prostřeluje brankáře.
Poslední vteřiny zápasu se nic nestalo a konec zápasu pro nás 6:0. Gratulujeme k výhře a soupeřům děkujeme za pěkný zápas. Celý tým má na tomto zápasu svoji zásluhu, každý pomohl k výhře!