Fotbalový víkend 11. – 12. 6. 2022, zápasy starších žáků a dorostu

Víkend nabitý fotbalem odstartovali naši starší žáci svým posledním zápasem sezóny proti TJ Sokol Pokratice – Litoměřice, silnému týmu, který aktuálně obývá druhou příčku tabulky.

Zápas začal ve svižném tempu, hra se přelévala ze strany na stranu. V osmé minutě utkání naši borci rozjeli další ze slibných akcí. Centr od poloviny hřiště putoval směrem k brance soupeře, míč propadl až k brankáři, který ale odkopem trefil záda našeho Dana Slezáka, který se velmi pohotově zorientoval, pro míč se vrátil a skóroval do odkryté branky! Diváci byli nadšení, týmu se dostávalo mohutné podpory. Stále se hrál velmi pohledný fotbal. V šestnácté minutě zápasu přišla chyba v rozjezdu naší další útočné akce, soupeř nám vzal balón a na dvě rychlé přihrávky se dostal až ke střele, která bohužel znamenala vyrovnání zápasu. Do poločasu se již skóre neměnilo a do přestávky se tedy šlo s nadějnou remízou 1:1.

Druhý poločas se nesl ve znamení prvního, hrál se atraktivní fotbal. Žádné z družstev se nechtělo spokojit s remízou. Bohužel v určitých momentech zápasu atraktivitě ubíral nerozhodný rozhodčí, který zákroky či ofsajdy pískal s opravdu velkou prodlevou. Ve čtyřicáté šesté minutě utkání se prosadil tým hostí, stanovil tak skóre na 1:2. I přes veškerou snahu našich borců se nám bohužel vyrovnat nepovedlo a tři body tak mířily do Pokratic. Každopádně děkujeme za předvedený týmový výkon a hru! Hráči do toho dali opravdu všechno!

Fotbalová sobota pak pokračovala odpoledním zápasem A týmu, viz. samostatný článek níže.

V neděli jsme se opět sešli na hřišti, počasí stále parádní, všichni jsme se těšili na derby dorostu proti Velkým Žernosekům! Před utkáním oba týmy dělil v tabulce jediný bod, takže jsme čekali vyrovnané utkání a boj o vítězství. Utkání začalo dle předpokladů, hrálo se ve vysokém tempu. Ve čtrnácté minutě jsme se všichni radovali ze vstřelené branky, než jsme si všimli vztyčeného praporku pomezního. Gól bohužel neplatil kvůli ofsajdu. Do konce poločasu jsme se vstřelené branky nedočkali a do kabin jsme tak odcházeli za nerozhodného stavu 0:0.

Do druhého poločasu jsme bohužel nevstoupili ideálně. Hned v kraje druhé půle skóroval soupeř z rychlé rozehrávky. Naši se vytrvale snažili o vyrovnání, ale žádná ze střel se bohužel neujala. Žernosečtí rozhodně nic nevypustili, a i oni si vypracovávali své šance. V 81. minutě zápasu přišla ledová sprcha. Po lehkém kontaktu s hráčem soupeře nařídil rozhodčí pokutový kop! Takovýchto soubojů bylo k vidění v průběhu utkání více, bez potrestání. Penaltu hosté využili. Našim se i přes závěrečný tlak bohužel s výsledkem nic udělat nepodařilo a utkání skončilo výsledkem 0:2.

Přestože fotbalový víkend v Libochovanech skončil prohrami domácích celků, za předvedené výkony se stydět nemusejí. Zaslouží si pochvalu za týmový výkon a bojovnost. Sezóna pomalu končí, starší žáci mají již dohráno. Dorost čeká poslední zápas ve středu 15.6.2022 na hřišti soupeře FK Vchynice/Slavoj Sulejovice od 17.00 hod. Všichni fanoušci libochovanského fotbalu jsou srdečně zváni!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *