Velké Žernoseky – Libochovany: derby v neděli 10.9.2023

Zápas Dorostu byl za slunečného počasí zahájen v dolíčku na hřišti ve Velkých Žernosekách v neděli v 10 hodin. První poločas patřil spíše domácím hráčům, jejich hra a souhra působila na hřišti sebejistěji, vzájemné přihrávky nacházely ty správné cíle a soupeř zlehka přehrával naši partu. K tomuto vývoji přispěl i gól do naší branky hned v úvodní části hry. Již v 5. minutě dokázal soupeř využít fotbalové situace před brankou a střelou po zemi otevřel skóre ve svůj prospěch. Poté to byl pro domácí další pozitivní impuls a hra se jim i nadále dařila. Jednobrankové vedení bylo bohužel navýšeno v 18. minutě a do konce poločasu dokázali přidat další gól (ve 30. minutě). Do šaten se odcházelo za stavu 3:0.

Obrat nastal v druhé části zápasu. Tento poločas naopak ovládl náš tým, naši borci měli více sil a hlavně chuti změnit výsledek, což bylo vidět i na hře. A když v 52. minutě opět bravurně prokličkoval mezi soupeři náš „malý velký“ fotbalista Šíma Vocásek, jeho střelu brankář neudržel a míč pak už jen lovil ze své sítě, bylo našlápnuto k obratu zápasu. Poté se naši mladí drali na polovinu soupeře, ale i přímé kopy zůstávaly bohužel nevyužity. V 80. minutě vlítl do útoku Ondra Filinger, u rohu vybojoval míč, obešel protihráče a střelou po zemi přidal další zásah do branky soupeře. Všichni si uvědomovali, že je tu obrovská naděje na vyrovnání a tomu úmorně rostla i nervozita na obou stranách hřiště, včetně střídaček a fanoušků. Soupeř k naší nelibosti dostal šanci v podobě penaltového kopu, který ovšem bravurně vychytal Maty Vyšata. Naši borci dali do posledních minut vše, zkoušeli zakončovat, ale štěstí tentokrát zůstalo na straně domácích. Libochovanští tak trochu nezaslouženě odjížděli bez bodu s konečným výsledkem 3:2.

I přesto všem hráčům patří velké díky za fotbalové zážitky, jejich společné nasazení, bojovnost a týmovou spolupráci, protože hru tvoří celá parta, nejen střelci gólů.

Další utkání odehraje Dorost doma v neděli 17.9.2023 a v 10 h přivítá na svém hřišti hráče ze Straškova.

Ve stánku na hřišti se na vás těší Monča s Petrou, a to i v sobotu, neboť od 10 h hrají Starší žáci (Mšené Lázně/Budyně) a od 13.30 mužstvo dospělých (Zahořany).

Starší žáci budou ještě hrát i ve středu 13.9.2023. Na hřiště do Libochovan dorazí fotbalisté z Velemína. Hvizd píšťalky zahájí zápas v 17 h.

Pojďme Libochovany opět společně podpořit!