TJ Sokol Libochovany – FK Česká Kamenice / Markvartice (3. 9. 2023)

V neděli dopoledne 3. 9. 2023 sehrál Dorost Libochovan druhý zápas podzimní sezóny se složeným týmem z České Kamenice a z Markvartic.

Slunečné počasí, upravený zelený trávník a výborná nálada nejen fotbalistů, ale i domácích fanoušků – to vše jsme zažili v neděli dopoledne na hřišti v Libochovanech. U stánku se probírala jednotlivá vítězství libochovanských týmů, mužstvo dospělých v sobotu odpoledne jednoznačně přehrálo Žitenice B 4:0, Starší žáci dokonce vyhráli již ve čtvrtek (v Třebenicích nastříleli 6 gólů a brankář Jára Poláček vychytal nulu) a v sobotu dopoledne doma s Úštěkem slavili vítězství 5:4.

Dorost Libochovan nastoupil po fotbalovém soustředění do svého druhého zápasu této sezóny. Naši mladí se tlačili na půlku soupeře s jasným odhodláním porvat se o vítězství. Dařilo se jim, kombinovali, přihrávky létaly jak vzduchem, tak si našly cestu i po zemi. Trenéři upravovali sestavu podle vývoje na hřišti.  Dorost Libochovan se dostával do nadějných šancí, chybělo jen úspěšné zakončení. V 19. minutě byla konečně jedna z těchto šancí využita. Šíma Vocásek našel z rohového kopu svého fotbalového parťáka Ondru Filingera, který sice trefil jen břevno, ale na odraz velmi rychle zareagoval Pepa Klempa a poslal modrý libochovanský tým do vedení 1:0.

O osm minut později se skóre opět změnilo a mohli jsme si zase zakřičet radostí. Přihrávku Pepy Klempy před branku soupeře naši útočníci nezpracovali, nezachytila ji ani obrana a brankáři míč dokonce vypadl. Toho pohotově využil Tomáš Šmilauer, dokopl míč do prázdné brány a síť soupeřovy branky se podruhé zavlnila. Vývoj zápasu vypadal velmi nadějně a fanoušci spokojeně postávali u stánku či kolem hřiště.

Jen pár minut před koncem prvního poločasu brankář Maty Vyšata nohou bravurně odrazil soupeřovu střelu po zemi. Následoval roh, střelu tentokrát rukou náš brankář vyrazil, ale bohužel přímo soupeřovi na nohu a ten krásným padáčkem snížil stav na 2:1. Běžela již 45. minuta a během několika málo vteřin píšťalka rozhodčího oznámila konec prvního poločasu.

Do druhého poločasu soupeř naskočil s cílem alespoň vyrovnat, a tak se hra přelévala ze strany na stranu a ačkoliv bylo vedro, hosté chtěli vyrovnat a naši borci naopak potvrdit vedení. To se povedlo. V 59. minutě kopal roh opět Šíma a na velké vápno naběhl, vyskočil a pak hlavičkou umístil střelu stoper Ondra. Prostě nádhera! Ten gól se opravdu povedl, což ocenil i trenér soupeřů, který pronesl: „Takový už v životě nedá!“. Naši získali větší jistotu, že to už klapne a body zůstanou doma. Ještě ale nastala jedna situace, kdy jsme ani nedýchali a všichni jsme očima popoháněli obětavého Ondru, aby stihl míč, který Maty nezachytil a který se řítil do prázdné branky. A Ondra to dal! Míč vykopl těsně před lajnou branky ven a konečně jsme se mohli nadechnout. Do konce zápasu zbýval o ještě dosti času, výsledek se již nezměnil a tak se mohlo oslavovat třetí vítězství libochovanského fotbalu tohoto víkendu.

Výborná parta hráčů z Libochovan opět ukázala, že umí držet při sobě, zabojovat a vyhrávat. Gratulujeme a děkujeme jim za báječné fotbalové zážitky!

Další zápas Dorost Libochovan odehraje v neděli 10. 9. 2023 od 10 h na hřišti ve Velkých Žernosekách. Pojeďte je s námi podpořit a prožít sportovní dopoledne ve společnosti fotbalu!

Krásné dny a na zeleném trávníku na viděnou!