TJ Sokol Libochovany – TJ Slavoj Úštěk / FK Kravaře (2. 9. 2023)

V sobotu dopoledne nastoupili naši Starší žáci ke svému druhému utkání sezóny, prvnímu domácímu. Proti TJ Slavoj Úštěk / FK Kravaře nastoupili, stejně jako soupeř, v počtu devíti hráčů. Žádný z týmů tak neměl možnost střídání a bylo potřeba dobře rozvrhnout síly.

Utkání pro náš tým nezačalo dobře. Hned ve 3. minutě pronikl hráč soupeře naší obranou a vstřelil první gól utkání. Naše borce brzká inkasovaná branka nijak výrazně nerozhodila, hráli aktivně, hra se přelévala ze strany na stranu. K výraznému ohrožení soupeřovy branky však snaha nevedla, až do 23. minuty zápasu. V tento čas si ještě na vlastní polovině hřiště ukořistil míč Šíma „Mishon“ Vocásek a krásným průnikem se dostal až k zakončení, pohotovou střelou překonal brankáře hostí. Rázem bylo vyrovnáno, což našim vlilo další energii do žil. Těsně před koncem poločasu přišla další hezká souhra, kdy se vybojovaný balon dostal k Míšovi Vyšatovi a ten pohotovou přihrávkou (první asistence v kariéře) poslal do úniku Ondru Filingera, který se střelecky nemýlil a zvrátil stav zápasu. Ondra tak hezky oslavil své páteční narozeniny 😊 Prakticky ihned poté rozhodčí ukončil první poločas a do šaten jsme tedy šli s nadějným výsledkem.

Druhý poločas tak sliboval další nálož atraktivní podívané, což se beze zbytku naplnilo. Po deseti minutách si na polovině hřiště vzal míč opět Ondra, prošel přes celou obranu soupeře a přízemní střelou opět rozvlnil síť a dostali jsme se tak do dvoubrankového vedení. O pět minut později vyslal soupeř střelu z poměrně velké dálky, na kterou ale náš brankář bohužel nedosáhl a skóre se opět měnilo. V 55. minutě hosté faulovali a byl pískán pokutový kop. Míč si na značku postavil Šíma a nekompromisní střelou na druhou stranu, než šel brankář, proměnil. Skóre se v tu chvíli měnilo na 4:2. Už to vypadalo, že si v klidu dojdeme pro vítězství, ale soupeř nechtěl dát svojí kůži lacino. O tři minuty později našla přihrávka útočníka hostí, který si míč zasekl a pak přesnou střelou snížil na 4:3. V tu chvíli jsme již kvůli zraněnému hráči hráli v osmi. Studená sprcha přišla hned o další dvě minuty později, kdy stejný hráč překonal našeho gólmana znovu a skóre tak bylo rázem vyrovnané – 4:4. Do konce zbývalo deset minut. Naši se dokázali rychle oklepat, v 62. minutě si míč přebral opět Šíma, obešel si obránce a přesnou střelou nám vrátil vedení. To se již podařilo skvělým, takticky zvládnutým závěrem uhájit a díky úžasnému týmovému výkonu tak slavíme druhé vítězství! Gratulujeme a děkujeme!