Dorost: TJ Sokol Libochovany – Budyně nad Ohří/Mšené Lázně (09.10.2022)

Fotbalový víkend s „Budyní“ pokračoval i v neděli 9.10.2022. Na hřiště do Libochovan v hojném počtu dorazil tým z Budyně nad Ohří spojený se Mšenými Lázněmi. Libochovanský Dorost je ale udolal se stejným výsledkem jako v sobotu Starší žáci, tedy 2:1.

Nové praporky s logem Sokola Libochovany v rozích hřiště byly milým překvapením nejen pro příznivce fotbalu. Nedělní dopoledne provázela mlha, kterou sluníčko dokázalo během zápasu rozpustit. A naši borci opět neměli nikoho na střídání, i když do zápasu naskočili někteří Starší žáci (Šíma V., Ondra F., Venda T., Luky V. a nově i Tom Š.).

Libochovanští jsou ale bojovníci, a tak šli do zápasu hned zpočátku naplno. Hra se přelévala zprava doleva a naopak, hráči obou týmů kombinovali a tlačili se do šancí. Několik střel Ondry Gašpárka zlikvidoval brankář hostů a na druhé straně předvedl pár zákroků i náš brankář. Do hvizdu poločasu vydržela bezbranková remíza.

Stav utkání byl zatím stejný jako o poločase v Budyni den předtím, a tak se očekávalo, že v druhé půlce si Dorost vezme příklad ze Starších žáků a dojde konečně ke změně výsledku. Na hřišti bylo vidět jejich velkou snahu dostat se do vedení, vytvářeli si opakovaně šance, a to hlavně kapitán Ondra G., ale soupeř jeho osobně dost urputně bránil. V jednom ze soubojů před brankou byl zfaulován, „za odměnu“ si postavil míč na penaltu, nezaváhal a konečně se vedlo (57. minuta). Tlak našich pokračoval, ale i soupeř se snažil zvrátit naše jednobrankové vedení, ale přes naši obranu se jen těžko probojovával.

V jedné z akcí, kdy se Tomáš Š. dostal před branku soupeře, byl podražen a na hranici šestnáctky si na přímý kop míč postavil Ondra G. spolu s Šímou V. Ten se první rozběhl, ale nevystřelil, rychlou střelu po zemi k tyči vyslal až Ondra G. Síť se opět rozvlnila a vedlo se 2:0 (69. minuta). Poté se naši zatáhli do obrany a soupeř je dokázal dostat na chvíli pod tlak. Nastala závěrečná část zápasu, kluci chtěli udržet vítězství a ze všech svých sil šli do každé akce či útoku soupeře. Ke konci utkání (v 88. minutě) se sice povedlo soupeři snížit na 2:1, ale jiné další úspěšné průniky již naši borci soupeřům nedovolili a mohli opět oslavit další svoje vítězství.

Gratulujeme!!! V současné době je Dorost sice až na 9. místě v tabulce (s 12-ti body), ale má odehráno pouze 6 zápasů (a to i 3 další týmy). Na vedoucí pozici se drží TJ Sokol Straškov-Vodochody s 19-ti body a má odehráno 8 zápasů.

Na viděnou v sobotu dopoledne 15.10.2022 na hřišti v Třebenicích, kde od 10 h sehrají svůj zápas Starší žáci. Nebo i v neděli 16.10.2022, kdy Dorost pojede do Peruce a výkop bude také v 10 h. V neděli odpoledne ještě sehrají dospělí od 15:30 h utkání s týmem TJ Sokol Zahořany, a to na jejich hřišti.

Pojeďte s námi fandit a prožít víkend ve společnosti fotbalu.