Dorost: FK Česká Kamenice/Markvartice – TJ Sokol Libochovany (28.08.2022)

Fotbalové zážitky pokračovaly v neděli 28.8.2022. Dorost na úvod sezóny poměřil síly s neznámým soupeřem z České Kamenice. Na jejich hřišti nás všechny překvapilo jen 16 stupňů na teploměru.

Do týmu Dorostu Libochovan přestoupil nový hráč – Ladislav Holec, který mezi ostatní dobře zapadl a v úvodním zápase byl platným hráčem v útoku. I tak na střídačce našeho týmu byl bohužel jen jeden hráč, a to i přesto, že nastoupili i 4 hráči ze Starších žáků. Naši borci ale opět předvedli svoji bojovnost a nedali se zastrašit vzrůstem a věkem hráčů soupeře. Hra se přelévala ze strany na stranu, do šancí se dostávaly obě strany a naši se snažili nepouštět soupeře ke střelám. Bohužel se domácím povedlo dostat do vedení, ve 20. minutě po střele po zemi k tyči soupeř překonal našeho brankáře. Libochovanští borci ale neztratili odhodlání a to se vyplatilo. Za 7 minut se Jirkovi Klempovi povedlo přehodit brankáře a bylo srovnáno.

Hra se poté ale přiostřila, a to na straně soupeře, jehož zákroky byly na hraně a mnohdy i za ní. Bohužel rozhodčí byl jiného názoru než naši fanoušci na tribuně a žlutou kartu měl asi hluboko uloženou v kapse. Po několika nefér zákrocích soupeře neudržel své nervy Michal Novák a zcela okatě podkosil soupeře v běhu, navíc bez míče. Následoval jasný trest a objevila se žlutá karta.

Během další hry došlo ke vzájemnému střetu našich dvou hráčů a Mišon pro bolest hlavy a nosu již do konce zápasu bohužel nenastoupil. Pro všechny ostatní hráče to znamenalo jediné, musí vydržet se silami až do závěrečného hvizdu. A aby toho nebylo málo, soupeř poranil ruku našeho brankáře, když se snažil vykopnout mu míč, který již brankář chytil a na zemi zalehl. Naštěstí Matěj statečně zápas odchytal a k naší radosti již žádnou střelu za svá záda nepustil.

Obě strany si vytvářely šance, i soupeř se tlačil do brány, ale do konce poločasu navýšil skóre v náš prospěch Ondra Gašpárek (v 41. minutě).

Druhý poločas byl dosti náročný, naši borci měli velkou snahu navýšit vedení ještě alespoň o jeden gól, aby se mohla hra trochu zklidnit. Náš Dorost si vytvářel šance, ale přeci jen síly ubývaly nebo nás protihráči k zakončení nepustili. Na druhé straně chtěl soupeř výsledek také změnit, kopal několik rohů, a protože mohl hráče vystřídat, měl i více sil do vzájemných soubojů. Naši se ale semkli, nevypustili žádný útok, žádnou střelu, nahrávku a úspěšně odrážely všechny útoky. Domácí ani hosté nedokázali výsledek upravit a tak se po nekonečných minutách konečně ozval hvizd píšťalky a 3 vítězné body se vezly do Libochovan.

Gratulujeme, super výkon!!!

Na viděnou již ve středu odpoledne na hřišti v Libochovanech – od 17 h 31.8.2022 sehraje svůj další zápas Dorost a přivítá tým TJ Spartak Boletice/Březiny. Přijďte jim fandit a užít si odpoledne ve společnosti fotbalu. Občerstvení bude zajištěno!

Foto a video na Facebooku a Instagramu!

Jitka F.