Dospělí: TJ Lovečkovice – Sokol Libochovany (28.08.2022)

Novou sezónu jsme započali s dobrými zprávami. Naše mužstvo dospělých bylo výrazně posíleno bývalými hráči Přestanova, jejichž mužstvo ukončilo po minulé sezóně činnost. Do našeho týmu se tak vrací hráči a kamarádi jako Stáry, Saša, Kosťa a Dalo. Jako bonus přicházejí ještě dva další plejeři, kteří u nás ještě nepůsobili a to Martin Charvát (Charvi) a Marek Matuščin (Mára). Všichni to jsou kluci, které dobře známe a tak určitě rychle zapadnou. K tomu k nám do týmu přibyl pár dalších nadějí z dorostu a tak se nám v Libochovanech vytváří zdravý mix hráčů různých věkových skupin.

První testem našeho „okysličeného“ mužstva byl soupeř z Lovečkovic, za kterým jsme se vydali tuto neděli na jeho hřiště. A naše nová kvalita byla hned znát. Měli jsme od začátku do konce jasnou převahu a soupeře jsme nepustili do žádné vážnější šance. Hráli jsme v klidu odzadu, dávali si v poklidu míč zleva doprava a zase zpět a nenakopávali ho zbrkle dopředu, jak to u nás bylo dlouhá léta špatným zvykem. Hráli jsme konečně v klidu, sebevědomě a trpělivě jsme si šli za svým cílem.

První branku v sezóně nezvykle vstřelil obránce, jehož lehčí střelu si soupeř srazil po rohu sám do branky. Rychle poté Mára přidal další branku a do poločasu jsme již vedli o góly čtyři. Další zářezy přidal mladý Matěj Vyšata (první gól za chlapy a super výkon!) a doyen našeho útoku Tomáš Škárka. Posledně zmíněný hráč přidal branku ještě v poklidně hraném druhém poločase a jeli jsme tak domů s čistým kontem a pěti góly na našem účtu. Zápas se hrál bez větších faulů, emocí a připomínek k rozhodčímu, takže jej můžeme považovat z našeho pohledu za velmi úspěšný. TJ Lovečkovice – Libochovany tak jasně 0:5 (0:4). Detaily utkání zde.

Příští víkend máme volno a další utkání je naplánováno až na sobotu 10. září, kdy doma vyzveme celek z Podsedic. Výkop je od 14:00.