SŽ: TJ Sokol Mšené Lázně – TJ Sokol Libochovany (27.08.2022)

V sobotu dopoledne 27.8.2022 (po deštivé noci) sehráli starší žáci svůj úvodní zápas sezóny na hřišti v Mšených Lázních. Libochovanští soupeře dobře znají, již několikrát ho dokázali porazit. A nejinak tomu bylo i tuto sobotu.

Starší žáci sehráli zápas pod vedením Vency Tomáška a Petra Nováka a připomněli nám úžasné výhry z přípravky, kdy běžně nastříleli soupeřům i 15 branek za zápas. V sobotu jich bylo ”jen 12”, ale všem našim fanouškům, rodičům a prarodičům udělali žáci velkou radost.

Hned v úvodu zápasu, v 1. minutě, dokázal hlavičkou překonat brankáře soupeře Mišon (Šíma Vocásek) a rozjela se tak kanonáda gólů. V prvním poločase se ve střílení gólů střídali útočníci Mišon a Pepa Klempa. Soupeř nám nechtěně pomohl a v 5. minutě si dal vlastní gól.

Do libochovanské brány ale nemohl nastoupit brankář Matěj Vyšata, velká opora týmu, který z důvodu věku již od této sezóny nemůže za Starší žáky chytat. Brankářské rukavice tak oblékl po další době opět Lukáš Vavák. Sice to z počátku zápasu vypadalo, jako by se potřeboval trošku rozchytat, soupeř dokázal 2x zaskórovat, ale postupem času Luky získával zkušenosti a sebevědomí.

Druhá půle tak začínala za stavu 2:4, Luky už nic do své branky nepustil a pokud soupeř překonal náš “obranný val” hráčů před brankou, předvedl Luky i několik úžasných zákroků. Během hry se ukazovala jasná převaha našeho týmu. A tak se mezi střelce dalších gólů přidal i stoper Ondra Filinger, kterému se povedl hattrick a postupně nastřílel 3 góly. Mišon jich během zápasu vstřelil celkem 5 a Pepa také zkompletoval hattrick (a navíc mu byl připsán ten vlastní gól soupeře). V závěru zápasu mohl vstřelit gól i Venda Tomášek nebo i Míša Škárka, ale chybělo jim trochu toho fotbalového štěstíčka.

Musíme ale pochválit celý tým, všechny hráče a hráčku, nejen střelce gólů, protože celý tým převedl svou souhru, bojovnost, odhodlání a hlavně velkou chuť zase si zahrát fotbal! Naši mladí si to opět užili, jejich radost byla pro nás velkou odměnou a fanouškům připravili báječné fotbalové zážitky. Děkujeme a gratulujeme!!!