Starší žáci: TJ Sokol Libochovany – FK Viktorie Čížkovice (29.10.2022)

Sobotní zápas Starších žáků s týmem z Čížkovic byl opět spojen s mlhavým počasím. 29.10.2022 se od 10 hodin na hřišti v Libochovanech pod vedením tentokrát kapitánky Petry Novákové rozehrál poslední zápas podzimní sezóny a hrálo se i o 1. místo v tabulce.

Úvod zápasu ukázal připravenost a bojovnost v obou týmech, nejen hráči, ale i my všichni jsme očekávali velký souboj a hra tomu také odpovídala. Míč tlačili naši na polovinu soupeře, ale i soupeř přijel hrát na vítězství. Naše parta opět bohužel nebyla v plné sestavě, ale i tak si hráči vytvářeli šance, a to nejen Ondra Filinger nebo Šíma Vocásek, ale zaskórovat mohl i Honza Waller. Na opačné straně hřiště předvedl několik podařených zákroků také brankář Jára Poláček a tým několikrát tak podržel.

Přes snahu a bojovnost našich borců se podařilo první gól vstřelit soupeři, který v 17. minutě dokázal poslat pas na nabíhajícího neobsazeného hráče před branku, ten nezaváhal a prostřelil našeho gólmana. Bohužel soupeř poměrně rychle přidal i další gól a od 19. minuty vedl již 0:2. Naši se ale nedali rozhodit ani nesnížili svoji urputnost a neustále jsme všichni okolo doufali ve zvrat situace. Šíma posílal dlouhé pasy do útoku na Ondru, kterého ale hned obsazovalo několik protihráčů a ačkoliv se snažil prokličkovat do střelecké pozice, do poločasu se stav nezměnil.

V druhé polovině dostali naši mladí šanci na snížení stavu, po faulu na Ondru kopal penaltu Šíma, ale tentokrát šla střela těsně mimo branku. Náš tým ale hlavy nesklonil, stále se snažil prorazit a nedat svoji vedoucí pozici protihráčům lacino. Konečně se to povedlo v 53. minutě, kdy se prosadil Šíma. Všem našim tato naděje vlila sílu do kopaček a jejich odhodlání v srdcích narostlo. Bylo vidět, jak moc moc chtějí, Ondra i Šíma přešli oba do útoku a vzájemně si posílali přihrávky s cílem dostat se do zakončení. Ale protihráči je obsazovali a naopak jejich snahy ze všech svých sil bránili. Vyloženou tutovku, po centru Šímy na Ondru před branku, odmával pomezní jako ofsajd, ačkoliv si to Ondra „pohlídal“ a na hlavičku vyběhl podle pravidel. Bohužel na hřišti nehrají jen hráči, ale fotbalový zápas a výsledek ovlivní i rozhodčí a pomezní. Naši snahu nakonec „zhatil“ soupeř, který využil skulinku v obraně a upravil v 65. minutě na konečných 1:3.

Ačkoliv naši hráči nejen do svého posledního podzimního zápasu vložili celá svá fotbalová srdíčka, tentokrát to nestačilo, hosté si odvezli vítězství a 3 body do tabulky sebou do Čížkovic. Naši sokolíci tedy po podzimní části obsadili s 20-ti body krásné 2. místo v tabulce. Za jejich úžasný výkon, bojovnost, báječné zážitky a „nervy“ děkujeme a gratulujeme. Jste úžasní!!!!!

Touto formou si dovolím poděkovat i všem lidičkám okolo fotbalu, hřiště, zázemí, stánku, trenérům, zdravotníkům, ale i fanouškům za jejich nadšení a výbornou náladu. Velký dík patří i rodičům a prarodičům za jejich podporu, přístup, aktivitu ve svém volném čase. Děkujeme, pomáháme tak našim mladým, aby si užívali fotbal a my všichni okolo s nimi – mládež tak má naši podporu ve sportu, kamarádství, přátelství a umožňuje nám všem se mít v Libo prostě „LIBO“.

Jitka F.

A samozřejmě díky patří i reportérce Jíťě! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *