SK Liběšice – TJ Sokol Libochovany (9.10.21)

Dnešní zápas starších žáků proti prvnímu týmu tabulky, Liběšicím, nabídl opět dramatickou podívanou! Úvod utkání patřil domácímu týmu Liběšic, který měl více ze hry a kombinoval převážně na polovině hřiště soupeře. Tento tlak vyvrcholil ve 12. minutě křižnou přihrávkou skrz pokutové území a následnou přízemní střelou, která bohužel skončila v naší síti. Libochovanští se naštěstí brzy oklepali, a i oni začali hrát více důrazně směrem k brance soupeře. Ve 30. minutě utkání byl po faulu domácích odpískán volný přímý kop, z něhož zahrozil náš šutér Šíma krásnou střelou, kterou ale brankář vytěsnil na roh. Aktivita kolem branky soupeře pokračovala a ve 33. minutě došlo v pokutovém území k postrčení našeho hráče, za což byla odpískána penalta. K exekuci se postavil sám faulovaný hráč, Dan, a nekompromisně proměnil! Skóre bylo tedy srovnáno, ale vyrovnaný stav netrval dlouho. V 39. minutě došlo k velmi sporné situaci, kdy náš gólman Matěj při zákroku na zemi již držel míč ve svých rukavicích, ale důrazný protihráč mu ho vypíchl a skóroval. Rozhodčí branku uznal. Do konce půle jsme měli ještě šanci na vyrovnání, ale individuální průnik Pepy Klempy byl zakončen střelou těsně mimo branku.

Druhá polovina utkání začala vyrovnanou hrou, hrálo se na obě strany. Oba týmy kopaly rohy, útočily. V 55. minutě utkání se k dalšímu sólovému průniku odhodlal Pepa Klempa a tentokrát mířil mezi tři tyče, ale brankář střelu vyrazil. Nikým nehlídaný Pepa míč uklidil za brankářova záda! Posledních deset minut utkání opět více tlačili domácí, ale s obranou Libochovan si poradit nedokázali. Samotný konec utkání byl poznamenán zraněním našeho brankáře Matěje, kdy při svém zákroku schytal úder do hlavy kopačkou soupeře. Jistě se nejednalo o úmysl, ale fakt, že rozhodčí tuto situaci přešel a neodpískal, nad tím zůstává rozum stát. Naší brankářské opoře Matějovi všichni přejeme, aby byl brzy v plné kondici a mohl se zúčastnit dalších utkání.

V základní hrací době se tedy o vítězi nerozhodlo a následovaly penalty, kdy náš tým nedokázal urvat zbylý bod o který se hrálo a podlehl soupeři v penaltovém rozstřelu 5:4.

Utkání to bylo tedy opět napínavé a hráčům Libochovan patří obrovská gratulace k předvedenému výkonu a zisku bodu. To, že nic nevzdávají, nenechají se zastrašit, a i za stavu, kdy prohrávají se snaží utkání otočit, za to smekáme a děkujeme! Velmi si vážíme také podpory fanoušků, kteří se dostavili do Liběšic v nebývalém počtu. Mohutná podpora z řad našich dorostenců svědčí o skvělém týmovém duchu TJ Sokol Libochovany. Zítra se budeme těšit na zápas dorostu proti Boleticím! Detaily utkání zde.