TJ Sokol Prackovice – Libochovany (07.05.16)

Další přeslabské derby slibovalo zajímavý zápas s nepříjemným soupeřem. Prackovicím jsme měli co oplácet neb nám naposledy doma vzali celé 3 body a to nebývalo zvykem. Na zápas jsme tradičně vyrazili lodí (moc děkujeme panu doktorovi!), ač jsme pro poruchu motoru museli na druhý břeh dopádlovat a část mužstva, asi ze strachu z tučné pokuty za pozdní příchod, vyměkla a vyrazila z Libochovan raději autem.  Na zápas se také vydalo nemalé množství našich fandů a vytvořili nám úžasnou ‚domácí‘ atmosféru.  Příznivci Libochovan byli v hledišti v přesile a byli hodně slyšet, nejspíš až přes vodu domů. Na obvykle vyprahlém a tvrdém hřišti jsme fandům dělali radost již od první minuty. Je těžké ze zápasu vypíchnout nějaké lepší či horší momenty, neboť jsme po celých 90 minut jasně dominovali a nepustili domácí k žádné větší šanci.  Nevím, zda se nám tak dařilo či mají v Prackovicích nějaké problémy s motivací, ale soupeř se jevil odevzdaný a jen odrážel naše útoky.  K osudu utkání určitě přispělo pár rychlých gólů hned v prvních minutách zápasu. Pak už to byla jen smršť kombinací, narážeček, přesných pasů za obranu a v neposlední řadě krásných gólů. Byla k vidění výstavní střela ‚z první‘ našeho obrozeného záložníka či skoro panenská trefa šajtlí jednoho z našich matadorů, ale je opravdu těžké vyzdvihnout jednotlivosti neb dobře hrálo celé mužstvo a Prackovice na jejich domácí půdě úplně vymazalo z mapy.. TJ Sokol Prackovice – Libochovany tak jednoznačně a zaslouženě 0:6 (0:4).

Příští zápas hrajeme v sobotu 14. května opět venku a to s lídrem tabulky, celkem Pokratic B. Pozor, utkání začíná již v 10:30! Soupeři se v této sezoně daří, ale my jsme také silní a nic nedáme zadarmo.