Libochovany – SK Velemín (30.04.16)

Tato sobota byla v Libochovanech fotbalem přímo naplněná. Od ranních hodin se na našem krásně upraveném hřišti míhali lidé a připravoval se turnaj našich nadějí (fotogalerie zde). K večeru přišla řada i na naše mužstvo dospělých, hráli jsme s týmem z Velemína. Hosté přijeli v silné a výrazně omlazené sestavě, prý získali několik hráčů z lovosické juniorky. Na jaře se jim daří, doposud prohráli jediné utkání. My jsme na tom podobně (až na to mládí), a tak se schylovalo k velké fotbalové bitvě.. Utkání bylo od začátku velmi vyrovnané, i když se zdálo, že v první půli má trochu více ze hry soupěř. Hrál se hodně fyzický fotbal (nahoru-dolu), akce střídala akci. Na počet šancí to bylo vyrovnané, ale mnoho jich na obou stranách nebylo. Velemínská omladina nás nejvíce zlobila ve středu hřiště a dlouhými nákopy za obranu. V druhém poločase jsme byli aktivnější, měli několik dobrých šancí, ale žádnou jsme bohužel neproměnili. Před naší svatyní to také několikrát zavánělo gólem a jednou dokonce míč přešel brankovou čáru, avšak nebyl uznán pro předchozí trochu sporný faul na brankaře.  Zápas tak v základní hrací době skončil remízou a rohodovalo se opět v penaltách.  V těch jsme byli stoprocentní a získali tak 2 cenné body se silným soupeřem. Libochovany – SK Velemín tak nakonec 1:0np (0:0).

Ještě jednou by jsme rádi poděkovali všem, co pomáhali s přípravou turnaje. Speciálně však Aleši Kostlánovi, rodině Žižků, obci Libochovany a v neposlední řadě osazenstvu stánku na hřišti. Myslím, že se akce vydařila na výbornou. Příští utkání hrajeme v Prackovicích v sobotu 7. května od 17:00, takže nás opět čeká cesta lodí na derby!