TJ Sokol Křesín – Libochovany (28.05.16)

Zápasy v Křesíně bývají vypjaté a hektické. Hrává se tvrdě a na hřišti často bývá více emocí než fotbalu. Tentokrát jsme přijeli s neúplnou sestavou, chyběli nám čtyři klíčoví hráči (útočník, střední záložník, předstoper a dokonce i brankář) a měli jsme jen jednoho hráče na střídání, což v tom parnu nebylo zrovna ideální. Taktika byla tedy jasná, nejančit, držet balon co nejvíc na našich kopačkách a hrát v klidu kombinačně.  To se nám v úvodu zápasu myslím dařilo a vypracovali jsme si i pár šancí, které jsme však bohužel nevyužili. Hlavně krásná šajtle našeho středního záložníka z velké dálky stála za to. Minula horní růžek branky Křesína jen o pár centimetrů a při pokusu o vyražení míče se zranil soupeřův brankář. Domácí však měli náhradního gólmana a tak tento post nemusel suplovat nějaký hráč z pole. V poslední minutě prvního poločasu jsme po pohledné akci a centru vsítili vedoucí gól. Pěkně si naběhl a hlavou skóroval náš dobře hrající předstoper (proslýchá se, že kolem něj již krouží agenti německých velkoklubů!). V druhé půli domácí zabrali a před naší bránou bylo hned horko. A celkem brzy bylo vyrovnáno. Trefil se útočník Křesína, který naše zadáky trápil celý zápas.  Na hřišti se poté ještě více přiostřilo. Střídající záložník domácích na trávníku vydržel jen asi 5 minut a dostal červenou za úmyslnou hru loktem. Když odcházel ze hřiště, pronesl výmluvné: „No co, jsem prostě hovado“. Náš postižený obránce musel střídat s podezřením na otřes mozku.  Toto utkání byl zrovna on hodně okopáván, měl také vyražený dech. Zápas to byl tvrdý, ale až na tento „červený úlet“ stále v mezích určitých pravidel.  Křesínští ani v deseti nepolevovali a zle nám zatápěli. Několikrát se však vyznamenal náš „náhradní“ brankář, je dobré vědět, že máme tento důležitý post kvalitně zdvojený.  Libochovanským jakoby docházela šťáva byli jsme proto rádi, když sudí ukončil zápas. Náš v této sezoně neuvěřitelný 11. penaltový rozstřel jsme opět opanovali. Znovu se vyznamenal náš skvěle chytající brankář. TJ Sokol Křesín – Libochovany tak po velkém boji 1:2np (0:1). Pár fotek ze zápasu zde.

Křesínští bojují o postup do vyšší soutěže a domácí ztráta dvou bodů je může mrzet. Náš příští domácí soupeř, celek Milešova, je díky tomu o bod přeskočil v tabulce a křesínští jsou tak až třetí. Nás tedy příští týden čeká další celek z vrcholu tabulky. Hraje se výjimečně až v neděli 5. června od 15:00, neboť o den dříve se koná na hřišti v Libochovanech dětský den. Všichni jste srdečně zváni.