TJ Sokol Býčkovice – Libochovany (24.03.19)

Jarní část fotbalové sezóny jsme zahájili na půdě Býčkovic, tedy týmu, který se v tabulce po podzimu překvapivě pohyboval dosti vysoko. Na místě nás čekal těžký terén, který ale naší „nakopávací“ taktice nakonec vyhovoval. Sešli jsme se v plném počtu, což znamenalo, že jsme měli jen jednoho hráče na střídání.  Holt máme několik klíčových hráčů dlouhodobě zraněných. Zápas začal opatrně a žádné z mužstev soupeřovu bránu dlouho neohrozilo.  Míč uskakoval a po zemi se opravdu hrát moc nedalo. Až ve 34. minutě se náš útočník, po nedorozumnění domácích, dostal do úniku a byl faulován ve vápně. Nařízenou penaltu jsme proměnili a hned bylo veseleji. Domácím se vůbec nedařilo nás něčím překvapit a když už se něco vyskytlo, spolehlivě to lapil náš výtečně chytající brankář. Bohužel jsme se ale ke konci zápasu nechali ukolébat a podcenili jeden dlouhý házený aut do vápna, zaspali jsme a domácí hráč hlavou umístil míč nechytatelně k tyči. Deset posledních minut se býčkovičtí snažili strhnout výsledek na svou stranu, ale bylo to bezzubé. Za zmínku snad jen stojí jeden brutální zákrok domácího stopera, který byl jak vystřižen ze soubojů MMA. Následovala červená karta a bohužel i vyřazení našeho útočníka na několik týdnů z pracovního poměru.  O osudu utkání rozhodovaly pokutové kopy, ve kterých jsme i díky intuici našeho brakáře vyhráli. TJ Sokol Býčkovice – Libochovany tak po solidním výkonu 1:2np (0:1). Statistiky utkání zde. Článek a fotogalerie v Litoměřickém deníku zde.

Příští týden hrajeme doma s týmem Podsedic, který musíme porazit. Výkop je v sobotu 30. března od 15:00.