Libochovany – TJ Sokol Terezín (16.04.16)

O tom, že hrát s posledním týmem tabulky doma nutně neznamená lehký zápas a zisk 3 bodů, jsme se přesvědčili tento víkend, kdy jsme přívítali mužstvo Sokola Terezín. Musíme si přiznat, že oproti očekávání byli hosté celý první poločas lepším a aktivnějším týmem. Naše hra byla bez nápadu a pohybu, jako by hned několik domácích hráčů předchozí noc notně slavilo. Po první půli jsme po prudké střele hostujícího útočníka prohrávali 0:1 a šli do kabin jako opaření. Nic se nedařilo a ač byly ideální fotbalové podmínky, míč a nohy nás prostě neposlouchaly. Do druhé půle jsme do zápasu poslali dva čersvé záložníky a hra se pomalu začala otáčet v náš prospěch. Soupeř byl pod tlakem a byla jen otázka času, kdy některá z našich šancí skončí brankou. A brzy se zadařilo. Nejdříve skóroval náš útočník zblízka hlavou a zanedlouho poté se dostal náš vysunutý stoper do úniku, zkušeně obehrál brankaře a zasunul míč do prázdné brány. Vedli jsme 2:1, ale do konce zbývalo ještě 15 minut. Chtěli jsme kontrolovat míč a nedat mužstvu Terezína možnost se pokusit o závěrečný tlak, ale to se nám bohužel moc nedařilo. Soupeř nás tlačil a hrozil z několika dobře kopnutých rohů. Když už se zdálo, že se nám podaří urvat vítězství, se do pěkné šance na úrovni penalty dostal hostující útočník a svou v zápase již druhou pohlednou střelou vyrovnal. Ihned po následném rozehrání rozhodčí odpískal konec utkání a následovaly opět penalty.  V těch jsme lídři soutěže. Kopali jsme je v dosavadních 16 zápasech již 7x a z toho jsme byli 4x ti úspěšní.  Tentokrát se někteří obvyklí matadoři necítili a tak se museli ukázat i penaltoví zelenáči. Rozhodlo se až v sedmé sérii a pro nás pozitivně, urvali jsme další 2 body. Libochovany – TJ Sokol Terezín tak nakonec spravedlivě 3:2np (0:1).

K příštímu zápasu nastoupíme v sobotu 23.dubna od 17:00 na hřišti v Ploskovicích, kde se utkáme s domácím Sokolem. Soupeř je to nepříjemný a je v tabulce o 3 místa před námi (má o 5 bodů více).  Rád bych upozornil na poněkud kuriózní trend v tabulce soutěže. Všechny týmy v její dolní polovině na jaře přehrávají mužstva na špici. Soutěž se tak zamotává a většina týmů nemá ještě jistou záchranu. Libochovanští jsou i přes jarní sérii výher stále jen 8 bodů od pásma ohrožení, takže je nutné konstantně bodovat. Vylepšená tabulka soutěže zde.