Fotbalové soustředění Dorostu a Starších žáků – 11.03.-18.03.2022

Minulý týden se naši Dorostenci a Starší žáci vrátili ze svého prvního společného zimního soustředění. Soustředění se konalo v Krušných horách a to v rekreační oblasti Mariánská, která je součástí města Jáchymov. Ubytování bylo zajištěno v Penzionu Vytásek, u pana Šváry, kterému tímto děkujeme za ochotu a příjemný přístup po celou dobu soustředění. Odjezd na soustředění byl naplánován na páteční (11.03.2022) odpoledne z autobusové „točny“ v Libochovanech. Sraz všech byl v 14:30, kdy následovalo papírování u naší „Horské služby“ (Monči Vyšatové) a čekání na autobus, který byl pro naše fotbalové naděje zařízen a to díky firmě P-bus patřící paní Daně Průšové. Všichni se tak mohli pospolu přesunout na místo dění. Děkujeme za zapůjčení autobusu, řidičů, skvělé jednání a super cenu, díky které se také mohlo toto soustředění uskutečnit.

Cesta na soustředění probíhala spolu s dvěma doprovodnými vozidly (Venca Tomášek a Michal Melen) v poklidu s jednou zastávkou na protažení a wc. Příjezd na místo určení byl kolem 17. hodiny. Následovalo rozmístění na pokoje, vybalení věcí, informace k průběhu soustředění a přesun na večeři ke které jsme hned první den dostali vývar s noky a svíčkovou s knedlíkem.

Soustředění probíhalo ve dvou fázích. Dopolední program byl vždy fyzicky náročnější (sprinty, vytrvalostní běh, kruhový trénink, běh do kopce atd.), kdy si vždy každý sáhl na svoje „dno“, aby se ukázalo jak na tom každý hráč je, kam můžeme nastavit jeho hranice a jestli na konci soustředění bude vidět nějaké zlepšení. Odpolední program byl koncipován spíš do formy her, soutěží a fotbálku (běhání po dvou na muldy, hra na schovku, bago, fotbálek v 30 cm sněhu, sjíždění na pytlích, bobech a ježdíkách).
V pondělí (14.03.2022) byla na dopoledním programu asi nejnáročnější část soustředění. Pro dorostence vytrvalostní běh v dosti nerovném terénu po dobu 30 minut, kdy všichni vydrželi až do konce a předvedli skvělý výkon! Starší žáci měli trochu kratší čas (15minut), ale terén dosti podobný a všichni opět vydrželi až do konce a dokázali nám, že mají odhodlání a chuť se zlepšovat. Po takto náročném dopoledni jsme všem mohli nařídit klid na pokojích, ale počasí nám celé soustředění přálo a tak jsme odpoledne vyrazili na výlet po okolí. Pobrali jsme svačiny, pití, tenisáky a šli na 10 km dlouhý pochod. Cestou se šlo přes sjezdovky v okolí Jáchymova, kde někteří zkoušeli sjezd po nohách, zadnicích či kutálení. Počasí přálo celou cestu, až ke konci výletu nás chytil déšť se sněhem a tak všichni byli rádi, že už jsme na chatě.

Druhá část soustředění už se nesla spíše ve formě zábavy, aby si účastníci neodnesli ze soustředění pouze dril, ale také zábavu. Takže následující dny to bylo spíš o fotbálku ve sněhu, sjíždění sjezdovky na sáňkách, pytlích či ježdíkách. Uspořádali jsme pro děti také Libochovanské mistrovství ve stolním fotbálku, kdy se na 3. místě umístili trenéři Michal Melen a Tomáš Škárka, 2. místo po velkém souboji čekalo na Šímu Vocáska a Pepu Klempu a 1. místo tu bylo pro Lukáše Tovaru a Fandu Klučiára. Všechny souboje byly férové a velmi zajímavé, děkujeme všem za účast. Starší žáci na začátku soustředění běhali 50 m na čas, a na konci soustředění si to zopakovali, aby bylo vidět jestli tam je nějaké zlepšení. Zlepšení bylo vidět u každého, někdy i o pár vteřin! Dorostenci měli také běhání na čas, ale do vrchu, kdy je běh náročnější. Všichni předváděli skvělé výkony a i časy!

Návrat ze soustředění (18.03.2022) byl naplánován na páteční 12. hodinu opět na autobusovou „točnu“ v Libo. Cesta opět bez problémů a všichni se vrátili ve zdraví. Starší žáky hned druhý den po příjezdu čekal první zápas jara (dohrávka z podzimu) proti Velemínu. Bylo vidět, že jsou nabuzení ze soustředění a odměna ve formě vítězství 6:1 byla zasloužená (viz. článek níže).

Veliké díky za toto soustředění patří Monče Vyšatové jakožto naší „Horské službě, ovocnářské pečovatelce a ošetřovatelce“, že si udělala čas, vzala v práci volno a jela se starat o naše děti. Velmi si toho vážíme a děkujeme za celý TJ Sokol Libochovany.
Další díky patří Vencovi Tomáškovi st., který si také ukousl kus svého drahocenného času a strávil s námi skoro celé soustředění, věnoval se dětem, předváděl rozcvičky, dával rady při trénincích, dělal ovocnářského a polévkového kurýra. Opět si toho moc a moc vážíme a veliké díky za TJ Sokol Libochovany.
Nesmíme zapomenout ani na trenéry Michala Melena a Tomáše Škárku, že se věnovali celý týden našim nadějím, udělali si čas, vymýšleli program, předávali zkušenosti, vytrénovali děti k lepším výkonům. Díky!

Věříme, že i děti si soustředění užily a něco si z toho odnesou do dalších let.

Díky patří také předsedovi Petru Novákovi za nákup potřebných věcí k realizaci soustředění! A nesmí chybět ani díky pro Honzu Šingloviče za vyřízení příspěvku a potřebných dokumentů!

A nakonec VELIKÉ DÍKY, a moc si toho všichni vážíme, patří – Obci Libochovany a Řepnice za finanční příspěvek na uspořádání tohoto soustředění. Všichni jsme za tento příspěvek rádi, jak TJ Sokol Libochovany, tak i všichni rodiče, kdy jsme jako Sokol mohli díky tomuto příspěvku ulehčit rodičům náklady na soustředění a soustředění si tak mohly užít všechny děti.
Chceme vidět hlavně spokojené děti a proto jsme za každou pomoc rádi!

Díky všem kdo se na uspořádání tohoto soustředění podíleli a nechali na zde alespoň svůj otisk prstu.

FOTOGALERIE ZE SOUSTŘEDĚNÍ > ZDE <

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *