Dospělí: Libochovany – TJ Sokol Pokratice „B“ (22.10.2022)

Po sérii nevýrazných výkonů, kdy jsme postupně a potupně prohráli s „B“ mužstvy Velkých Žernosek (2:5) a Křešic (2:4), a po výhře 4:1 v Zahořanech jsme se utkali na domácí půdě s prvním mužstvem tabulky TJ Sokol Pokratice „B“.

Zápasy s tímto soupeřem jsou známé pro míru emocí, nadávek rozhodčímu a počet udělených karet různých barev. Tentokrát to nebylo o moc lepší. Bylo škoda, že se jinak velice atraktivní utkání neobešlo bez opakujících se slovních inzulací rozhodčího ze strany jednoho ze „známých“ hráčů soupeře. Bylo to velmi nesportovní chování, které však bylo potrestáno jen žlutou kartou. Rozhodčí utkání nezvládl a podlehl tlaku několika hráčů Pokratic.

V prvním poločase měl navrch soupeř, brzy se ujal vedení, ale my jsme také včasně odpověděli, vyrovnával Michal Novák. Bohužel jsme brzy obdrželi další branku a opět srovnat se nám podařilo až v druhém poločase, kdy jsme hře začli dominovat a tlačili jsme se stále více před soupeřovu branku. Věřili jsme, že ještě přidáme další gól a utrhneme vítězství na svou stranu, ale stal se pravý opak. Po průniku byl soupeřův útočník, který nejprve až moc snadno obešel dva naše hráče, zfaulován u malého vápna a kopala se penalta. Tu soupeř využil. Do konce utkání zbývalo jen pár minut a my se všichni vrhli do útoku s vírou v další vyrovnání. Přišla však chyba, rychlý únik a sólo soupeře přes půl hřiště, které skončilo rozhodujícím gólem v naší síti. Libochovany – TJ Sokol Pokratice „B“ tak po napínavém a občas zbytečně vyhroceném utkání 2:4 (1:2). Detaily utkání zde.

Příští zápas hrajeme v sobotu 29. října v Terezíně proti mužstvu z Třeboutic. Výkop je již v 11:30.