Fotbalový klub Peruc, z.s. – TJ Sokol Libochovany, z. s. (01.05.2022)

V neděli 1.5.2022 přivezl Dorost Libochovan z Peruce 1 bod, zápas skončil 1:1 a rozhodovaly penalty (5:4)

Po báječných fotbalových zážitcích ze sobotního utkání našich Starších žáků, odpoledního a večerního pálení čarodějnic na hřišti v Libochovanech, se v neděli 1.5.2022 sešli Dorostenci k dalšímu zápasu, tentokrát na hřišti v Peruci. Výborná nálada spojená se slunečným počasím slibovala další úžasné a nervydrásající fotbalové okamžiky.

Naši dorostenci přijeli urvat body, ale body chtěl zrovna tak získat i soupeř. Hra začala akcemi na obou stranách, oba týmy dobře kombinovali, a tak se hra přelévala zprava doleva a naopak. K radosti fanoušků naši borci od 9. minuty vedli. Ondra F. poslal pas před branku soupeře a Ondra G. nezaváhal, obehrál protihráče, dostal míč mezi tyče soupeře a otevřel tak skóre. Hostující fanoušci si mohli konečně zařvat. Naši i nadále bojovali, chtěli přidat další gól, ale i protihráči ukazovali svoji sílu a vytvářeli si šance. Bohužel jedna z nich byla úspěšná, a tak se domácím povedlo v 15. minutě vyrovnat. Hra tak začínala znova od začátku. Možnost navýšit vedení měly oba týmy, v naší brance však výborně zářil brankář Matěj V. Přes naši snahu, bojovnost a nasazení všech hráčů na hřišti zůstalo skóre do konce poločasu beze změny.

Ve druhém poločase se opět oba týmy dostávaly do šancí, naši se „rvali“ o každý míč a ani jedna strana nechtěla udělat chybu. Ke konci zápasu náš tým zvýšil svůj tlak, získal mírnou převahu a rozhodně měl i více možností ke skórování. Bohužel chybělo trošku toho fotbalového štěstíčka. Libochovanští párkrát obehráli brankáře, ale míč odhlavičkoval nebo odkopl z brankové čáry hráč domácích. Zápas nakonec musely rozhodnout pokutové kopy. I při penaltách se drželo fotbalové štěstí domácích (5:4).

Naši nakonec tak trochu nezaslouženě získali do tabulky jen 1 bod. Za bojovnost, odhodlání a výborný výkon si všichni zaslouží naši pochvalu!!! Gratulujeme!

Příští týden v neděli 8.5.2022 od 10 h přivítají na hřišti v Libochovanech tým z Křešic. Přijďte opět podpořit naše dorostence, občerstvení bude zajištěno. Hezký den!