Dorost: TJ Sokol Libochovany – FK Schoeller Křešice (06.11.2023)

Předposlední zápas podzimní části sehrál Dorost doma v neděli 6.11.2022 s týmem z Křešic. Očekával se náročný souboj s 3. týmem tabulky, i když průběžné pořadí není zcela adekvátní, neboť v současné době neodehráli jednotlivé mančafty stejný počet utkání.

Nedělní zápas byl plný penalt, které zůstaly neproměněny (zejména během hry), prostě takové utkání už dlouho hřiště Libochovan nezažilo. Parta Dorostu nás všechny opět napínala nejen celý zápas, ale ještě i během penaltového rozstřelu.

Při zahájení zápasu jsme tentokrát nejen z tribuny sledovali záda nastoupených hráčů obou týmů, kteří pozdravili jen střídačky. Na té naší byli dokonce čtyři hráči k vystřídaní základní sestavy. Zápas byl zahájen a my našim věřili, protože i proti „lepšímu“ soupeři se prostě prosadit umí. Libochovanští nejenže drželi se soupeřem krok, ale dokázali několikrát zahrozit před jejich brankou – „jen to tam padnout“. Naopak naše obrana úspěšně odrážela snahu soupeře a nedávala jim šanci k zakončení. Velká příležitost nastala už během 12. minuty, kdy byl faulován Ondra Gašpárek a následně šel na penaltu, první v tomto zápase. Bohužel příležitost zůstala nevyužita, brankář vystihl směr a střelu vyrazil. Kluci ale hlavy nesklonili, šli v plném nasazení do další hry, což se vyplatilo již ve 14. minutě. Ondra Filinger kopal přímák, který Ondra Gašpárek uklidil hlavou do branky hostů. A bylo našlápnuto na vítězství. Soupeř byl zaskočen, naši se tlačili na jejich polovinu a protihráči se soustředili, vlastně i po celý zbytek zápasu, zase na Ondru G. Za další zákrok na něj naše parta získala možnost potvrdit vedení – na druhou penaltu šel tentokrát Michal Novák, ale orazítkoval horní břevno. Všem se zatajil dech. Skóre tedy stále jen 1:0 a do konce poločasu se již nezměnilo, i když soupeř protáhl párkrát našeho brankáře.

Druhý poločas začal báječně, hned z první akce (běžela 46. minuta) vstřelil svůj první gól za Dorost Venda Tomášek. Stav 2:0 vypadl více než nadějně. Ale soupeř se začal urputně tlačit na naši polovinu a hrál ostřeji. Opět byl Ondra G. podražen a do akce musel znova „zdravotník“ týmu Venca. Na dalších pár minut dostal soupeř naše borce pod tlak, snažil se z toho vytěžit, posílal na branku střely, které ale s přehledem likvidoval náš brankář. Bohužel se přeci jen povedlo soupeři snížit a ačkoliv byl brankář přitom dosti nepříjemně faulován, gól platil, stav tedy 1:2. Ačkoliv se naši „malí mladí“ snažili v útoku prorazit, měli několik pěkných akcí, nakonec šanci ke změně skóre dostali hosté. Po faulu se opět kopala penalta, již třetí v pořadí a Matěj Vyšata ji bravurně vychytal. To byly nervy!!! Ale v 80. minutě se po střele z rohu podařilo soupeři srovnat na konečný výsledek 2:2. Naše parta se ještě do konce poločasu drala o vítězství, ale do vedení se již nedokázala dostat.

Rozhodnout tedy musely penalty, náš tým začínal a napětí by se dalo krájet. Nebudu dále napínat, prostě 2 penalty chytil náš brankář (bravo! díky), soupeř jen jednu, a tak se po 5. sérii mohlo slavit vítězství 3:2 a další 2 body byly připsány. Libochovanští jsou nyní v tabulce na 8. místě a čeká je poslední zápas. Jedno utkání bylo přeloženo na jaro (na 8.5.2023 – FK Malšovice).

Poslední utkání sezóny odehraje Dorost opět doma, tentokrát v sobotu 12.11.2022 od 10 h s týmem z České Lípy. Těšíme se na setkání, stánek bude opět otevřen.

V neděli pak v rámci „dokopné“ žáků a dorostu je zajištěn společný výlet do bazénu v Mostě. Fotbalu a zábavě zdar!