Dorost: TJ Lokomotiva Česká Lípa – TJ Sokol Libochovany (12.11.2022)

Závěr sezóny se Dorostu vydařil, poslední fotbalový zápas podzimu sehráli na hřišti v Libochovanech netradičně v sobotu 12.11.2022 a navíc s neznámým soupeřem z České Lípy. Do souboje opět zasáhli i Starší žáci a společně byl tým Libochovan celý zápas aktivnější.

Prvního gólu jsme se dočkali v 15. minutě, kdy Ondra Gašpárek vystihl malou domů soupeře, tryskem doběhl míč, bravurně se vyhnul brankáři a z ostrého úhlu vystřelil na branku. Dobíhající stoper již nezachránil situaci, ale naopak míč do své vlastní branky srazil. Vlastní gól tedy otevřel skóre v náš prospěch. Do konce poločasu měli naši borci velkou snahu navýšit vedení a potvrdit převahu na hřišti, kopali několik rohů, přímáků, ale síť soupeřovy branky se nerozvlnila.

Druhý poločas začal na výbornou, první akce a hned druhý gól našich. Ondra G. vyvezl míč směrem k rohu, odcentroval na nabíhajícího volného Pepu Klempu, který s přehledem umístil merunu do branky. Všichni jsme „čekali a čekali“ na další přírůstky gólů. A i když šance byli, výsledek 2:0 se již nezměnil. Další 3 body posunuly libochovanský tým na 7. místo v podzimní tabulce. Gratulujeme a děkujeme všem na hřišti i mimo něj, za výborné nasazení, podporu, aktivitu ve volném času a za báječné společné fotbalové zážitky.

Výborná parta našich fotbalistů (Starších žáků i Dorostenců) spolu s rodiči prožila nedělní dopoledne v Aquadromu v Mostě. Společně tak opět „sportem“ oslavili ukončení podzimní sezóny.

Sportování ale nekončí, již nyní se plánují tréninky uvnitř, na 28.12.2022 je domluven silvestrovský fotbálek na hřišti v Libochovanech. Zároveň se v současné době dolaďuje sportovní soustředění (na konci března 2023). Prostě v Libo se zahálet nebude, sportování patří k mládeži a tak sledujte stránky Sokola Libochovany, Facebook, Instáč, kde se dozvíte více. Setkat se osobně můžeme i na akcích obce Libochovan a prožít předvánoční čas spolu v příjemné atmosféře.

Těším se na setkání, přeji krásné, pokud možno i sluníčkové dny a pohodu, Vaše Jitka F.