Libochovany – FK Vchynice (15.06.19)

K poslednímu zápasu sezóny jsme  nastoupili tuto sobotu doma proti mužstvu z Vchynice. Výsledek utkání už nemohl ovlivnit postavení v tabulce žádného z mužstev, Vchynice jsou druhé a my třetí.. bohužel ale od konce :(( . Na hřišti ale takový propastný rozdíl jako v tabulce k vidění nebyl.  Ač jsme si dali hodně brzký (prakticky) vlastní gól, po zbytek zápasu jsme byli hostům rovnoceným soupeřem. K tomu nám pomohlo i celkem přísné vyloučení hráče Vchynice stále v prvním poločasu. Ještě do jeho konce jsme po vydařené akci dokázali vyrovnat, trefil se opět Podry. V druhé půli se hra přelévala a obě mužstva několikrát zahrozila před soupeřovou bránou. Ale gól už do konce zápasu nepadl na žádné straně. Kopali se tedy penalty, na které nás Vchyničtí přehráli. Libochovany – FK Vchynice tak v pohledném zápase před dobrou diváckou kulisou 1:2np (1:1). Fotogalerie z dětské dokopné a zápasu zde.

Sezóna to opět v našem podání nebyla vůbec slavná. Obě její poloviny jsme začali dobře, bývalo nás na zápasy dostatek a vyhrávali jsme. Ale vždy po 3-4 zápasech, jako kdybychom se zasekli, něco se zlomí a začneme se trápit.  Největším problémem je počet hráčů do pole. Stačí když se 2-3 hráči nedostaví (práce, zranění či vykartování) a máme problém. Mimo naše žáky, super veterány či velmi vítanou pomoc ze stánku není nikdo další, kdo by nás dopnil, abychom nastupovali alespoň v jedenácti. Máme moc úzké jádro hráčů – těch, kteří si ještě nedoničili kolena či kyčle a mají stále chuť hrát. Takových kvapem ubývá. Za poslední sezónu jsme dlouhodobě přišli o čtyři hráče ze základní sestavy – Jardu Kopeckého, oba z Hocků a Láďu Svobodu – všechny kvůli zranění. Ač se možná někteří z nich ještě na trávníku objeví, moc počítat s tím zatím nemůžeme. Dále musíme oželet další důležitý bod naší defenzivy, hráče který tu v Libochovanech strávil posledních 17 let. Jedná se o Aleše Kostoviče, který se nejspíš právě kvůli úzkému kádru a neustálém hraní v oslabení rozhodl zvednout kotvy a našel si nový tým v lepší soutěži. Za Sokol mu moc děkujeme za všechno, co tu za ta dlouhá léta odchytal a odpracoval – a přejeme mu hodně štěstí do dalšího působení. Situace je tedy vážná a pokud se nám nepodaří doplnit soupisku, nemá snad ani cenu začínat další sezónu (nejspíš ve čtvrté třídě díky velké reorganizaci mužstev, která byla ohlášena fotbalovým svazem).

Ještě bych rád připomněl, že příští týden v sobotu se koná tradiční fotbalový turnaj v Libochovanech. Zatím je potvrzená účast pěti mužstev a bude se tak hrát systémem každý s každým. Sraz všech hráčů a diváků je v sobotu 22. června v 9:30.

Foto P.N.