FK Slavoj Třebenice – Libochovany (25.08.19)

Slabé výsledky v minulé sezóně a hlavně velká letní reorganizace fotbalových soutěží Ústeckého kraje, nás odsoudily k sestupu do IV. třídy litoměřického okresu. První utkání nového soutěžního ročníku jsme odehráli tento víkend na půdě Třebenic. Rozdíl v úrovni soutěže byl patrný ihned po příjezdu. Hřiště ve špatném stavu (neposekáno, nalajnováno velmi nedbale) a domácí mužstvo v neúplném počtu. Plus to z pár hráčů slušně táhlo alkoholem. Domácí oslabení jsme rychle využili a na konci utkání jsme za ty tři branky z první půle byli ještě vděční.  Nejprve zazmatkoval domácí brankář – zapomněl, že dnes hraje v obraně – a chytil míč rukou ve vápně. Z nařízené penalty skóroval Petr Podrázský.  Poté ve 20. minutě přidal další branku Tomáš Škárka. A brzy jsme po jeho přehození soupeřova brankáře a následné dorážce Jirky Podrázského vedli už o tři góly. Domácí poté doplnili mužstvo a začali nám především v druhém poločase zatápět. Po mnoha zmatcích na vlastní půlce zaviněných dobrým presingem třebenických a po několika standardních situacích jsme nakonec z jedné takové inkasovali. Do konce utkání zbývalo ještě dost času, ale my jsme naštěstí již nekapitulovali a vytvořili jsme si také několik dalších šancí. S výsledkem tak můžeme být spokojeni, s předvedenou hrou již méně – opět nás dohnala slabá fyzička. FK Slavoj Třebenice – Libochovany tak ale přesto spravedlivě 1:3 (0:3).

Příští zápas hrajeme na domácí půdě proti celku z Medvědic. Výkop je v sobotu 31. srpna, již od 14:00.