FC Libínky 1948 – Libochovany (20.10.19)

„Bitva v polabské nížině“, tak by se s trochou nadsázky dal nazvat zápas s Libínkami, který jsme tento víkend odehráli v hlavním městě všech brambor, v Polepech.  Soupeř byl na nás přichystaný a nažhavený, hrálo se tvrdě a na těžkém terénu to byl více boj než opravdový fotbal. Šance se od začátku střídali na obou stranách a my jsme jednu z těch svých docela brzy využili. Z hranice velkého vápna tvrdě střílel Tomáš Škárka, brankář míč neudržel a Vojta Alexa míč doklepával téměř do prázdné brány. Ještě na konci poločasu, stále za stavu 0:1 pro nás, dostal za šlápnutí do obličeje jeden z domácích hráčů červenou kartu a my jsme si mysleli, že v klidu zápas dohrajeme a přidáme v druhé půli ještě nějaké branky. Ale byl to omyl, neboť se na nás v druhé půlce Libínky vrhli, vysoko presovali a dělali našim obráncům problémy. Najednou nebylo komu nahrát a jen málo nakopávaných balónů jsme dokázali vpředu podržet. Libínky si vytvořili dvě tutové šance. Jednak kopali po sporném zákroku penaltu, kterou však zahodili. Další byla neuvěřitelná minela domácího hráče, který si po samostatném úniku už položil našeho brankáře, obešel ho, ale nedokázal zasunout míč do odkryté branky (dal nejdříve tyčku a pak hned ještě břevno). U nás ale stáli všichni svatí a branku jsme už neobdrželi. Sami jsme měli několik brejků a dobrých šancí, ale nic z toho jsme také již nevyužili.  FC Libínky 1948 – Libochovany tak v těžkém zápase plném osobních soubojů nakonec trochu šťastně pro nás 0:1 (0:1). Detaily utkání zde.

Příští zápas hrajeme opět venku. V sobotu 26. října od 11:30 hrajeme v Podsedicích.