TJ Sokol Libochovany – TJ Dobříň (16. 04. 2023)

V sobotu odehráli svůj druhý zápas jarní nadstavby o 7–12. místo fotbalisté starších žáků. Po venkovní výhře nad týmem SK Roudnice nad Labem C (2:6) se chtěli fanouškům předvést i v domácím utkání. Vydatný déšť naštěstí brzy ráno ustal, terén byl způsobilý a v deset hodin hvizd rozhodčího utkání odstartoval.

Naši naskočili do utkání v „rozlišovácích“ a od první chvíle se hrál pohledný fotbal. V osmé minutě utkání soupeř centroval do pokutového území, hráč hostí míč hlavou nasměroval do branky a Jára v brance předvedl fantastický zákrok, kdy míč vyrazil. Ke vší smůle jsme si nepohlídali rychlého soupeře a ten z dorážky skóroval a ujal se tak vedení. Naše hráče obdržený gól nerozhodil a začali si v této fázi utkání budovat převahu. Po centru, který brankář hostí vyrážel, hlavičkoval Šíma do odkryté brány, bohužel ale nastřelil tyč. O chvíli později, po rozehrání rohového kopu, pálil Šíma z hranice vápna a svojí dělovkou orazítkoval břevno. Zhruba ve dvacáté minutě pronikl po straně Pepa Klempa a krásnou přihrávkou našel znovu Šímu, který se tentokrát nemýlil a přízemní střelou překonal gólmana hostí a bylo vyrovnáno. Hned o minutu později hosté faulovali před hranicí vápna a rozhodčí nařídil přímý kop. Míč si postavil opět Šíma a krásnou střelou kolem zdi opět rozdrnčel břevno. V prvním poločase jsme ještě znovu nastřelili tyč a do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu 1:1.

Druhý poločas tak sliboval bitvu o vítězství a toto přání se naplnilo. Hned po začátku utkání si míč vyměnili Ondra Filingr a Pepa Klempa, který pohotově skóroval. Ve 48. minutě si borci role prohodili a z přihrávky Pepy rozvlnil síť hostí Ondra a ujali jsme se tak dvougólového náskoku. Soupeř nic nevypustil a o chvilku později Járu překonal křižnou hlavičkou přesně umístěnou k tyči. Hráči Dobříně byli rázem na koni a snažili se o vyrovnání. Vytvořili si tlak, z něhož dvakrát nastřelili brankovou konstrukci. Míče, co ale směřovali mezi tři tyče, však spolehlivě likvidoval skvělými zákroky Jára za podpory celé obrany. Jednogólový náskok se tak podařilo udržet až do konce utkání a připisujeme si tak další cennou výhru!

Všem hráčům děkujeme za předvedený výkon a GRATULUJEME k vítězství! Další utkání se uskuteční netradičně již ve čtvrtek 20.4. na hřišti TJ Slavoj Úštěk a všechny fanoušky tímto zveme!