TJ Lovečkovice – Libochovany (02.09.17)

Další důležitý zápas jsme odehráli s nepříjemný soupeřem z Lovečkovic. Na jejich trávníku se často blízká a zápasy to bývají vyhrocené. Tentokrát to nebylo jiné. Rozhodčí dohromady udělil 2 červené a 10 žlutých karet. Náš tým byl oslaben hned v prvních minutách, kdy bek zastavil domácího záložníka tím, že mu nechtěně přišlápl kotník. Sice to nebyl úmyslný zákrok, ale červenalo se asi po právu a postižený hráč střídal. Pár minut na to jsme obdrželi branku, kdy náš obránce trestuhodně podcenil odskok na podmočené části hřiště a hráč Lovečkovic pohodlně skóroval úplně osamocen před naším gólmanem. Měli jsme však více ze hry a i v deseti jsme byli stále nebezpeční. Rozhodčí pro nás poté, stále v prvním poločase, pískl přísnou penaltu a my měli možnost vyrovnat. Vávrys se opět nemýlil svým nechytatelným „pravoúhlým“ provedením a mohli jsme se tak radovat z prvního letošního gólu.  V druhé půli se počet hráčů na hřišti vyrovnal – spíše díky zbytečným řečem než nějakým ostřejším zákrokům. Bouřilo se i kolem hřiště. Diváci a činovníci Lovečkovic neustále něco pořvávali na rozhodčího a často to byly velmi nevybíravé a hanlivé výrazy. Zápas se tak dohrával ve vyhrocené atmosfěře, která měla ještě dohru při odjezdu (náš záložník byl již u auta fyzicky inzultován někým z místních – naštěstí se tak stalo před zraky rozhodčího). O osudu utkání nakonec rozhodovaly penaltové kopy, které jsme tentokrát nezvládli. TJ Lovečkovice – Libochovany tak trochu smolně  2:1np (1:1). Statistiky utkání zde.

Lovečkovice se jeví jako černé místo na fotbalové mapě našeho okresu. Minule tam jeden z opilců napadl hráče přímo při zápase, který byl poté předčasně ukončen. Nyní mariáš a další fyzické napadení. Bylo by už možná lepší zvednout ohradník a pustit na trávník jiné – vyklidněnější borce.

Příští utkání odehrajeme s velkou pravděpodobností opět na venku. Naše hřiště utrpělo další devastující nájezd divokých prasat a osud podzimních domácích zápasů je nejistý.  Zatím jen víme, že další zápas hrajeme s mužstvem Velemína příští sobotu 9. září od 17:00. O místě budeme ještě informovat.