Libochovany – ASK Lovosice „B“ (13.10.18)

O překvapení kola jsme se postarali v zápase s vedoucím mužstvem tabulky, celkem ASK Lovosice „B“, který v dosavadních osmi zápasech ztratil jen bod za výhru v prodloužení proti Vchynicím. Hosté přijeli dlouho před zápasem, rozmístili si po hřišti terčíky a začali se pečlivě rozcvičovat. To je samozřejmě příkladný přístup, ale ne vždy přínáší ovoce. Naši pomalu se trousící hráči to povětšinou komentovali slovy o tom, že se soupeř unaví a my ho pak doděláme. Před zápasem to vypadalo jako legrace, ale vývoj utkání tomu dal lehce za pravdu. Lovosičtí mají až na pár hráčů velmi mladý a nadějný tým, který si jistě zaslouží hrát alespoň kraj. Ale ne vždy rychlost a výbušnost převáží nad zkušenostmi, kterých má naše vyzrálé mužstvo na rozdávání. Když se k tomu ještě přidá větší bojovnost a zapálení, může náš tým konkurovat jakémukoliv mužstvu v tabulce. To se právě stalo tuto sobotu a pocítil to lídr soutěže. Zápas se vyvíjel předpokládaně. Lovosičtí drželi balón a snažili se překonat naší obranu. To se jim však nedařilo a vlastně se dlouho ani nic závažněho před naší bránou nedělo. My jsme občas zahrozili z brejků, rohů či centrů a bylo cítit, že vzadu mají lovosičtí dost skulinek, které bychom mohli využít. První radost nám udělal Tomáš Škárka ve 29. minutě, kdy utekl obraně a pěknou, přesně mířenou střelou k tyči překonal brankáře. Do půle jsme měli ještě několik šancí, například nastřelili tyč, ale bohužel další zářez jsme soupeři v této fázi utkání nepřidali. Hosté se oklepali již brzy po přestávce a po sérii našich chyb bylo srovnáno v 52. minutě. Remíza pro nás byla stále úspechem, ale přeci jen jsme si ještě vybojovali šanci na vítězství. V 72. minutě byl v pokutovém území hostí faulován náš hráč a byla nařízena penalta. Tu proměnil náš letošní top střelec Tomáš Škárka a rázem jsme opět vedli. Lovosičtí vrhli vše do útoku a my jsme bohužel kapitulovali moc brzy a zase to bylo ze situace, která šla vyřešit lépe. Střední záložník pronikl trestuhodně neatakován středem hřiště, vystřelil a na tečovanou střelu z velkého vápna nedokázala zareagovat ani naše poslední pojistka v bráně  – Kosťa.  Bylo opět vyrovnáno a tento stav vydržel až do konce utkání. V penaltovém rozstřelu byl soupeř lepší a tak si ze zápasu bereme jeden bod. Jak někdo napsal na výsledkový server LidovekLibochovany si dnes za bojovnost zasloužily vyhrát.Libochovany – ASK Lovosice „B“ tak 2:3np (1:0). Detaily utkání zde /počet diváků snad ani nemůže být pravda – já viděl plné ochozy a vyprodáno 🙂 /.

Příští zápas hrajeme příští sobotu 20. října od 15:30 v Křesíně.