Fotbalová dokopná v Libochovanech (2. 7. 2022)

V sobotu 2. července se žáci, dorostenci, fanoušci fotbalu a realizační tým TJ Sokol Libochovany sešli na fotbalovém hřišti, aby slavnostně ukončili sezónu. Dokopná byla zahájena v 15.00 hodin a slova se ujal předseda klubu Petr Novák a naše fotbalová dobrá víla Monča Vyšatová, která je duší dětského fotbalu v Libochovanech a pečuje nejen o fyzickou, ale i psychickou pohodu v týmu. Vážíme si každé minuty, kterou věnovala dětem nejen na zápasech, ale i na soustředění. Jejími slovy bychom chtěli poděkovat všem podporovatelům mládežnického fotbalu za pomoc, Petrovi Novákovi za veškerou administrativu (ačkoliv víme, že i jako dlaždič se velmi osvědčil), trenérům Míšovi, Petrovi a Tomášovi za jejich čas, který věnují hráčům, Vencovi Tomáškovi za občasné zastupování trenérů  na střídačce, za ochotu zhostit se role pomezního a obrovské díky za práci, kterou zde odvedl jako šéf brigádní čety. Dušanovi Janeckému patří také díky za pomoc na lajně v roli pomezního až do roztrhání těla. Maminkám, babičkám, tetičkám vděčíme za praní dresů, Jitce Filingerové, zuřivé reportérce, za výborná videa a fotografie, nesmíme také opomenout duo Míšů Vojtěcha a Melena, kteří s řádnou péčí spravují sociální sítě a píší reportáže ze zápasů. Jardovi a Peťce Hendlovic děkujeme za výkon hlavních pořadatelů, pomoc s úklidem kabin, hřiště a veškerou podporu v náročných chvílích, Nadě Vojtěchové za zařízení fanouškovských triček a pomoc vždy, když je potřeba. Vážíme si také velmi pomoci Honzy Šingloviče, Luboše Vocáska, Filipa Žižky a dalších, kteří pečují o hřiště a trávník. Jitce Žižkove a Petrovi Novákovi je třeba poděkovat za vyřízení žádostí nových hráčů a zajištění dotací, abychom mohli dále budovat zázemí a jako klub fungovat. Rodičům a všem ostatním fanouškům patří dík za účast na zápasech, podporu a fandění. A těm, pro které tu jsme a tuhle fotbalovou káru táhneme dál, našim hráčům a hráčce Petrušce, děkujeme za úžasné a vybojované zápasy, ať už prohrané či vyhrané!  

Naši trenéři po slavnostním zahájení vyhlásili nejlepší hráče z týmu starších žáků a dorostu. Byly předány diplomy a drobné dárky reprezentantům, kteří ve své kategorii končí. Maty Vyšata, bez kterého bude brána starších žáků smutná, bude pokračovat dál v dorostu. Na Lukyna Jandu a Kubu Kunrta se také těšíme v září v dresu dorostenců. Lukáš Tovara omladí a oživí střídačku mužů.

Počasí nám přálo a na hřišti byly pro všechny malé, větší i největší účastníky připraveny dovednostní soutěže. Všichni si mohli například zastřílet ze vzduchovky, vyzkoušet „fotbalbowling“, odpálit do pole pár golfových míčků a u nejmladších měla obrovský úspěch naše legendární vodní skluzavka. Po rozehřátí se již všichni těšili na tradiční fotbálek dospělých proti dětem.

Reportáž ze zápasu „děti vs dospělí“.

Jako každou dokopnou, na programu byl i velmi očekávaný zápas hráčů starších žáků a dorostu, proti rodičům a dospělým fanouškům. Výkop byl vzhledem k vedru stanoven na 17. hod, což nijak zvlášť nepomohlo, protože vedro bylo v tu dobu stále 😊. Nově se hrálo na větší branky než v minulosti, což byl příslib bohaté gólové nadílky.

Role hlavního rozhodčího zápasu se ujala Monča a jako pomezní asistentky měla Péťu, Darču a Evču. Dospělí si takticky vybrali stranu, kde byl alespoň trochu stín, a šlo se na věc.

Taktika nás dospělých byla dopředu domluvená, nevysilovat se, ze zabezpečené obrany posílat přesné centry před branku soupeře a nasázet co nejvíce gólů 😊 A to se plnit dařilo, záhy jsme vedli o pár gólů. Na hlavní rozhodčí se začala sypat kritika, že píská tendenčně pro nás, ale to by si nestranný arbitr přeci nedovolil… 😉 Stále ale přicházely šance našich mladých nadějí. Běhali rychle, nic nevypouštěli, a hlavně jim to tam začalo padat. Po chvíli tak bylo skóre vyrovnané. Poločas nekončil, žízeň a únava se postupně hlásila, ale junioři urputně bojovali a odskočili nám dokonce o dvě branky. Náš brankář Venda Tomášek, ačkoliv disponoval maximální výbavou proti horku, nedokázal ubránit naši svatyni a po poctivě odehraných 45 minutách tak bylo skóre 4:6 z pohledu dospělých.

Po krátkém osvěžení jsme opět vběhli (no, dospělí se spíš doplazili) na trávník, namotivováni skóre zvrátit v náš prospěch. I druhý poločas však překvapivě začal v celkem vysokém tempu a hra se přelévala z jedné strany hřiště na druhou. Občas byli hráči obou týmů lehce zmateni z verdiktů pomezních (musíme holky na příště proškolit, co je to vlastně ten tajuplný ofsajd 😊), ale jinak hra běžela vcelku plynule. Góly ale přestaly padat. Až zhruba v polovině druhého poločasu se dvěma rychlými góly podařilo dospělým skóre vyrovnat. Naši mladí ale koncentraci neztratili a těsně před vypršením řádné hrací doby vstřelili branku a stanovili skóre na konečných 6:7. K zasloužené výhře GRATULUJEME!

Občerstvení, které připravily věrné fanynky, maminky, či babičky bylo bohaté a po premiérových langoších se jen zaprášilo. Bujará zábava s tancem trvala do ranních hodin, neboť nocleh byl zajištěn v kabinách a u ohně. Společná snídaně, kterou připravila stále bdělá Monča s Peťkou, byla pěknou tečku za úspěšnou akcí.

Těšíme se na další společnou fotbalovou sezónu a přejeme všem krásné prázdniny!

Fotky a videa z Dokopné najdete v Fotogalerii nebo přímo v archivu Sokola na rajčeti
https://sokollibochovany.rajce.idnes.cz/Dokopna_02.07.2022/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *