FK Sokol Ploskovice – Libochovany (23.4.16)

Fotbal, stejně asi jako každý jiný sport, dokáže být někdy dosti nespravedlivý.  Jestli uznáme, že jsme v pár dřívějších zápasech tohoto jara měli štěstí, pak během utkání s Ploskovicemi jsme jej opravdu neměli. Hosté jsou známí svou dobrou defenzivní hrou a rychlým přechodem do útoku. Tým je převážně složen ze starších „pánů fotbalistů“, kteří sice neoplývají rychlostí, ale svůj hendikep nahrazují technikou a fotbalovostí. Navíc mají jednoho rychlého a šikovného útočníka, který se týmu stará o většinu branek. Souhra těchto faktorů na Libochovany bohužel poslední roky platí a v Ploskovicích bývají body většinou zapovězeny. Tak jako vždy jsme ale i tentokrát přijeli zvítězit a průběh utkání tomu jednoznačně nasvědčoval. Skoro celý zápas jsme soupeře tlačili,   kontrolovali míč a hru. Bohužel proti nám tentokrát nestál jen soupeř, ale také rozhodčí, který připískával domácím. Nejenže hlavní sudí přehlédl několik faulů domácích, ale dokonce pro ně v první půli pískl i penaltu za neexistující faul (prý samotný faulovaný hráč poté řekl, že to nedovolený zákrok nebyl). K tomu byl ještě těsně před zákrokem máván ofsajd, který však arbitr neakceptoval. Ploskovičtí nabízenou šanci „spravedlivě“ zahodili, ale i tak se jim zanedlouho podařilo skórovat po ojedinělé šanci a povedeném obstřelu našeho brankáře z úhlu. Vrhli jsme se ještě usilovněji do útoku, ale branka jakoby byla začarovaná. Z trápení nás vysvobodil až faul v pokutovém území hostů a z následně (naštěstí) nařízené penalty jsme vyrovnali. Do druhé půle jsme vlítli na soupeře neméně než v té první a chtěli jsme utrhnout vítězství proti trápícím se domácím na svou stranu. Stále se však nedařilo. Šancí jsme měli několik. Především je však potřeba vyzdvihnout jeden samostatný únik našeho útočníka, který si skvěle položil brankáře a z 3 metrů, před zcela odkrytou branku (a neatakován!), trestuhodně šanci zahodil. To se opravdu málo vidí, ještě u takového střelce. Když už se zdálo, že budeme muset tým Ploskovic porazit až v penaltách, dostal domácí útočník pěkný pas do pohybu, uvolnil se a prostřelil našeho bezmocného brankáře. Do konce utkání zbývalo asi 10 minut a i přes velký tlak se nám již skórovat nepodařilo. FK Sokol Ploskovice – Libochovany tak nakonec velmi smolně 2:1 (1:1).

Příští týden, v sobotu 30. dubna od 17:00 hrajeme doma proti nebezpečnému soupeři z Velemína, který s námi sousedí v tabulce.  Ještě předtím jste však všichni srdečně zváni na tunaj mladších přípravek, který má výkop ve stejný den kolem 10. hodiny ranní. Po večerním zápase pak následuje oheň a pálení čarodějnic, takže si zarezervujte celý den a raději i neděli!