Víkend 30. – 31. 10. 2021

V minulém víkendu naše mužstva zavítala na hřiště soupeřů. Sportovní sobotu dne 30. 10. 2021 zahájilo mužstvo našich Starších žáků, kteří vyjeli spolu s našimi věrnými fanoušky na hřiště FK Schoeller Křešice z.s. se kterými jsme si byli bodově rovni. Ačkoliv nás trápí marodka, nastoupilo se v plném počtu s jedním hráčem na střídačce. Jelikož už máme podzim a hrajeme v dopoledních hodinách, tak první půle se odehrála za pěkné mlhy, které se ale naši hráči nezalekli a snažili se odvádět i v tomto počasí co nejlepší výkon. Tým Křešic sice nastoupil v oslabení, ale ani to mu nezabránilo naši branku několikrát ohrozit, ale díky naší skvělé obraně a naší jedničce v brance se jim nepodařilo branku vstřelit. Z naší strany se nám podařilo také několik úniků na branku, žádný z nich ale branku v první půli neviděl. Na začátku druhé půle se nám vyčasilo a bylo vidět, že naši žáci dychtí po vstřelení gólu. To se podařilo a náš skvělý útočník Pepa Klempa vsítil ve 43. minutě náš první gól zápasu. Jenže bylo vidět, že soupeř chce zápas vyrovnat a pěknými útoky a samostatnými průniky přes naši obranu chce vstřelit branku. Ta padla již ve 49. minutě a zápas byl opět vyrovnán. Náš tým, ale měl stále hlavu vzhůru a chtěl bojovat o cenné 3 body. Tento boj se vyplatil a již v 51. minutě padla vedoucí branka, opět od našeho útočníka Pepy Klempy. Do konce zápasu jsme výsledek udrželi i přes snahy soupeře nás ohrozit samostatnými sprinty a ze standardních akcí. Děkujeme našim žákům, fanouškům i soupeřům za pěkný sobotní fotbal.

Další zápas odehráli naši dorostenci a to s našimi „sousedy“ týmem Sokol Velké Žernoseky, z.s.. Derby začalo s akcemi na obou stranách, ale díky lepším nahrávkám do nohy a únikům se podařilo soupeři vstřelit první branku již v 18. minutě. Bylo vidět, že chceme další gól vstřelit my, ale míč nám padal od nohy a to někdy, až k soupeři. Díky tomu ve 30. minutě soupeř vstřelil další branku. To ale naše svěřence vyburcovalo k lepšímu výkonu a ten se vyplatil již minutu poté, kdy v 31. minutě vstřelil krásný gól František Klučiar. Před koncem první půle ve 44. minutě nám po naši chybě byl vstřelen 3. gól. Poté se zápas ubíral pohledem spíše k rozhodčímu, kdy některé faulové situace mohli být vyhodnoceny jinak. Druhá půle nabídla i dvě žluté karty na straně soupeře a žlutou kartu na naší straně. Ke konci zápasu po střetu se soupeřem byla zraněna naše opora v bráně Matěj Vyšata, kterému přejeme brzké uzdravení bez následků. I tak děkujeme všem našim svěřencům za předvedený výkon a těšíme se na příští víkend na poslední zápas podzimní části.

Poslední zápas víkendu odehráli naši dospělí, kteří jeli změřit síly s prvním týmem tabulky – Fotbalový klub Slavoj Třebenice z.s.. Počasí se na tento zápas vydařilo a tak mělo být zaděláno na pěkné nedělní odpoledne. Jelikož, ale i tým dospělých trápí marodka, tak do zápasu byli povolání 3 naši dorostenci – Ondra Gašpárek, Fanda Klučiar, Lukáš Tovara, kteří i přes zápas odehraný ráno předváděli pěkné výkony a my jim děkujeme za tento výkon. V zápase jsme se dvakrát ujali vedení a to v 18. minutě kdy vstřelil gól Patrik Mikyska a poté v 29. minutě Tomáš Škárka. Celý zápas nabídl plno šancí na obou stranách, ale i plno chyb. Ale štěstí v tomto zápase bylo na straně soupeře a díky tomu, i předvedenému výkonu, tým Třebenic zvítězil nakonec 6:2. Důležité je, že náš tým neodjížděl se svěšenou hlavou a děkujeme všem fanouškům za povzbuzení do dalšího, již posledního zápasu, který odehrajeme na domácí půdě s týmem TJ Lovečkovice, z.s..

Detaily utkání starší žáci, dorost, dospělí.

Mimořádně v sobotu 06.11.2021 od 14:30 po zápase našich dospělých odehraje na našem hřišti zápas TJ Přestanov, spolek – Tělovýchovná jednota Sebuzín. Pojďte se podívat i na toto utkání a užít si pěkný fotbalový den.