FK Schoeller Křešice „B“ – Sokol Libochovany (16.04.2022)

K druhému jarnímu zápasu jsme tentokrát jeli do Křešic, kde jsme nastoupili proti dalšímu z těžších soupeřů, jednomu z těch, kteří si po podařeném podzimu mohou myslet i na postup. Naše sestava byla asi nejlepší možná, čekal se tak napínavý zápas o důležité body. Zápas začal náporem domácích, který jsme neustáli a již v deváté minutě jsme inkasovali po vlastní chybě. Naštěstí jsme brzy odpovědeli, již ve 14. minutě jsme po krásné akci srovnali. Trefil se Petr Žáček, jeden z tahounů mužstva. Hra se poté trochu vyrovnala a uklidnila a šancí na obou stranách moc nebylo. V závěru prvního poločasu se nešťastně zranil Podry, který si po zpracovaní míče v otočce utrhl kolenní šlachu a bude mimo minimálně po několik týdnů. To je vždy opravdová tragédie, takhle se zranit v amatérské soutěži, ale snad nám brzy Podry sroste.. Naštěstí na zápas dorazil jeden náhradník, překupili jsme sestavu a do druhé půle jsme nastoupili připravení na další bitvu. Soupeř začínal být nervózní, že se mu nás nedaří přejet tak, jak asi bylo v plánu (za domácí mužstvo nastoupilo několik hráčů z místního „A“ týmu, kteří nám zatápěli hlavně svou rychlostí), ale my jsme se drželi až do závěru, kdy jsme asi deset minut před koncem zvýšili na 2:1. Skóroval opět po rychlé přímočaré akci Péťa Žáček – alias Figo. Z vedení jsme se neradovali ani pár minut, neboť hned po rozehrání soupeře jsme zazmatkovali v obraně a křešický útočník nás rychlým bodlem pořádně vytrestal. Do konce zápasu se již nic zajímavého nestalo a o rozdělení bodů tak rozhodoval penaltový rozstřel. Ten jsme vůbec nezvládli a brali jsme nakonec jen bod. Po hezkém a bojovném utkání tak asi spravedlivě FK Schoeller Křešice – Libochovany 3:2np (1:1). Detaily zápasu zde.

Další utkání odehrajeme příští sobotu 23. dubna na domácí půde s mužstvem FC Libínky 1948. Výkop je od 14:00.